Katherine Luka: Josie a kolt

3. ledna 2019 v 9:00 |  Romance

Dvě ženy na útěku jdou z problému do problému, pomoci jim může tajemný cizinec. Co je ale v jejich minulosti tak strašného? A je na divokém západě vůbec místo pro romantiku?

Za recenzní výtisk děkujeme Kknihy.cz

Zuzka:

Narazit na českou autorku, jejíž knihy vás nezklamou? To zní jako zázrak. A to přesně Kathernine Luka je. Jistě, někdo si víc oblíbí jednu knihu, někdo zas druhou, ale na tom nesejde. Kathernie staví krásné příběhy plné akce, komplikací i citů, ale nic z toho vám neleze ušima. Její knihy jsou vyvážené.
Josie a Kolt nám oproti Lovci věna ještě nabízí rovinu tajemství. Čtenář stejně jako Colt neví, před čím Josie a její sestra prchají a vše se dozvídá jen pomalu a může si domýšlet a snažit se na vše přijít. A nezabrání nám dokonce ani skutečnost, že většinovou vypravěčkou příběhu je právě Josie.

Měl odejít, když zjistil, že se Josie koupe. Každý slušný člověk by to udělal. Jenže takový slušný člověk by přišel o moc pěkný pohled...

Jako obvykle se opět střídají úhly pohledu Josie a Colta, sem tam i některé jiné postavy a to vše přispívá k čtivosti románu, který je sám o sobě dobrý už jen prostředím divokého západu. A kdyby vám nestačilo to, tak se snad spokojíte s hrdinou, který je skvělý, ale ne bezchybný a ráznou hrdinkou, do níž se zamiluje nejeden muž (jak jsem se dočetla v názorech na Databázi knih).

Miška:

Josie a kolt je skvěle vystavený, extrémně čtivý příběh, který se mi těžko odkládal.

Tentokrát budu hodně stručná, ať je to co nejvýstižnější.
Bylo to svižné a vtipné. Autorka skvěle zvolila postupné odhalování tajemstvím opředené minulosti Josie a její sestry. Colta a jeho úhel pohledu jsem si hned zamilovala. A prostě celkově jsem si knížku strašně užila.
Škoda, že nebyla o něco delší. 100 stránek navíc by mi vůbec nevadilo. Ideálně o Coltovi ;-)

Markétka:

Neuvěřitelně úžasná oddychovka z divokého západu a ještě od české autorky! Celá knížka je vtipná, čtivá s jednoduchou zápletkou, která má všechno a s postavami, které si zamilujete. Při čtení jsem vzpomínala na seriál Doktorka Quinnová, na který jsem koukala jako malá a moc mi ho to připomínalo.

Většinu příběhu vypráví Josie, ale ke slovu se dostávají i jiné postavy, takže se nedozvíme všechny informace hned a je skvělé vidět situaci jinýma očima. Díky tomu, že také čtu hodně YA s nebojácnými hrdinkami, pořád jsem čekala, jak Josie vezme spravedlnost do svých rukou a mužům to pěkně natře. Ale ne je to přeci jen žena a divoký západ je divoký západ. Rozhodně sebou ale nenechá zametat, svým důvtipem, paličatostí a odhodláním si vydobývá své místo ve městě, ale stále tu muž hraje důležitou ochranitelskou roli. To bylo velmi osvěžující!

Po Lovci věna je to tedy další povedená romance a už se těším na další autorčin počin, k ní se budu vždy ráda vracet.


E-knihu koupíte ZDE

Chcete si přečíst něco stejně povedeného? Pak zkuste: Lovec věna, Všem klukům, které jsem milovala, Možná jednou, Něco skutečného, Kulti, From Lukov with love

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama