Katherine Luka: Lovec věna

5. prosince 2018 v 7:00 |  Historické romance
Madelyn je bohatá dědička, miláček londýnské smetánky a hlavně je zamilovaná do George. Bohužel se potýká se závistivou macechou, která vztahu s mladým gentlemanem nepřeje a Madelyn posílá do ústraní. Fergusson je chudý venkovský baron, který nutně potřebuje kapitál.

Miška:

Sice českým autorům fandím, ale jejich tvroby se vždycky obávám. Hlavně pak, když jde o můj oblíbený žánr, který čtu sice ve velkém, ale jen zahraniční tituly. Vím, že hodně lidí má stejné obavy. Garantuji vám, že u Katheriny Luka se nemusíte ničeho bát.
Děj se odehrává v Británii, takže přesně tam, kde by měl, aby mi hned nevadilo české prostředí, na které prostě nejsem u historických romancí zvyklá. Lovec věna je navíc tak neuvěřitelně čtivě napsaný, že bych se nebála autorku rovnou srovnávat s Lisou Kleypas nebo Julií Quinn. Zkrátka s královnami historických romancí.
Katherina příhodně zvolila er formu a střídání úhlů pohledu obou hrdinů. Díky tomu znáte jejich pocity, hlavně pak Fergussony myšlenky jsou chvílemi hodně zábavné.

Starý White věděl, jak správně investovat, aby zabezpečil dceru. Ne jako ten pitomec, který zplodilo jeho! Inu, kdyby měl naději, že s někým takhle bohatým uskuteční výhodný obchod, nejspíš by taky vypotil pár zdvořilých frází o jejích vlasech, pleti a - očích!

Příběh ze začátku působí předvídatelně. A i kdyby vážně byl, nebylo by to vůbec špatné, protože u těhlech románků nikdo ani žádné pořádné zápletky nebo zvraty nečeká. Jenže ono to předvídatelné není, takže jsem byla neskutečně mile překvapená. Teda jasně, že je zřejmé, jaký to bude mít konec!
Madelyn mi byla sympatická a do Fergussona jsem se zamilovala. Bylo to čtivé a tak chytlavé, že se mi knížku vůbec nechtělo odkládat. Milé, vtipné, úsměvné i romantické a dokonce napínavé,... Zkrátka parádní.
Doufám, že se autorka bude tomuto žánru i nadále věnovat, protože těch opravdu dobrých knížek je v něm jak šafránu.
Je vážně velká škoda, že knížka nevyšla i v tištěné podobě. (Zatím, třeba se nadějeme :-D)

Zuzka:

Já mám tak ráda, když mě kniha mile překvapí!
K Lovci věna jsem se dostala náhodou a neočekávala jsem vůbec nic. Už po pár stránkách jsem ale očekávání mít začala, a to velká, protože se kniha jevila slibně. A zcela spokojeně můžu prohlásit, že mě nezklamala. Spíš naopak. Občas jsem si myslela, že je nástin příběhu zcela jasný a předvídatelný, ale opak je pravdou, autorka nám sice dává znát, kteří dva protagonisté k sobě patří, jelikož je příběh důmyslně vyprávěn z jejich dvou úhlů pohledů, bez toho aby potřebovala mít každou kapitolu označenou jménem vypravěče, ale to je tak vše, příběh je spletitý a zajímavý, ale není přeplácaný nebo nějak zásadně přitažený za vlasy.

Autorčin styl je neuvěřitelně čtivý, snad právě díky rychlému střídání pohledů hlavních hrdinů, které je ale napsáno velice promyšleně, takže se nemusíte bát, že byste se snad v dění ztráceli. Navíc je Lovec věna kniha plná humoru, nejednou jsem vyprskla smíchy nahlas a lidé se po mě dívali. Postavy jsou zde sympatické a vše působí uvěřitelně. Navíc - a to nejspíše udělá radost mnohým - se autorka vyhýbá popisu milostných scén. Jen čtenářům naznačí, co se asi tak dělo a plynule se přenese v příběhu dál. Takže se nemusíte obávat pětistránkového popisu manželských povinností nebo nocí plných vášně.

Lovec věna je jedna z knih, ke které se určitě ráda vrátím, budu ji doporučovat známým a bude mi neskutečně líto, že je to jen e-kniha a nemůžu si mít v tištěné podobě. Navíc jsem díky ní zvědavá i na ostatní autorčina díla.

Markétka:

Tahle knížka mě neuvěřitelně překvapila. Od začátku se mi líbilo, že to bylo psané jako Jane Austenová a tak jsem ke knize i přistupovala, ale najednou se vše jakoby změnilo. Pořád jsme ve staré Anglii, ale nemravné myšlenky, které se všem honí v hlavě a to že o srdce ženy nebojujeme čestně. V zásadě se tu i zbavujeme upjatosti dvora, i když se hlavní hrdinka snaží být stále dámou. Úžasné! Příběh je v zásadě jednoduchý, ale o to je to snad celé lepší. Za mě úžasná oddychovka a ještě od české autorky. Tleskám.

Monča:

Když jsem začala číst knihu Lovec věna, musím říct, že jsem si nebyla jistá, zda budu po prvních pár stránkách pokračovat dál. Mám ráda romantiku asi jako většina čtenářek, ale ve chvíli, kdy hlavní hrdince začal nápadník citovat Shakespeara…. To na mě bylo trochu moc. Jsem ráda, že jsem to nevzdala a dostala jsem se od tohoto ctitele co nejdál. Příběh nabral velice zajímavý spád a já jsem se opravdu bavila hrdinčinou snahou o převýchovu muže, kterého nezná, nechová se dle jejího mínění tak, jak by opravdový gentleman měl, a přesto se jím nechá doprovázet. Ať už byly jeho původní úmysly pro využití situace ke sňatku s hrdinkou jakékoliv, moc se mi tento nápad autorky líbil. Ještě nikde jsem na nic takového nenarazila a bylo to pro mě příjemný zpestření. Pokud jste jako já a přílišné srdcové výlevy nemusíte, vydržte prvních pár strach a kniha se vám bude líbit.

E- knihu koupíte zde.

Pokud máte rádi historické romance mohlo by se vám líbit i Panství Edenbrook, série Ravenelovi a nebo série Bridgertonovi.

Odkaz na Databázi knih.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stefek stefek | E-mail | 18. března 2020 v 10:53 | Reagovat

http://girlssnapshots.com - horke divky z vaseho okoli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama