Suzanne Enoch: Zkrocení rebela

13. listopadu 2018 v 9:00 |  Historické romance

Lady Camilla utekla z kostela před nechtěným manželstvím, rodina se jí zřekla, a tak jí nezbylo nic jiného než se postavit na vlastní nohy. Keating nutně potřebuje peníze a má to být právě on, kdo Camillu přivede zpět k rozumu, myšleno ke sňatku s odvrženým snoubencem.

Miška:

Suzanne Enoch patří mezi mé nejoblíbenější autorky historických romancí. Bohužel Zkrocení rebela patří spíš k jejím podprůměrným dílům.
V knize je sice hned několik zajímavých zápeltek, ale všechny jsou moc průhledné a nekonfliktní, bohužel ani hlavní zápletka, která by měla být tajmestvím schovaným nakonec, vás nijak nepřekvapí. Nebýt autorčina čtivého stylu psaní, nejspíš byste se knížku nedonutili číst až do konce. A to by přitom stačilo do příběhu zasadit pořádného záporáka. Navíc Camilla i Keating před sebou velmi rychle odhalí všechny své karty, takže ani mezi nimi to není nic moc jiskřivého.
Plusové body autarka dostává za Pýchu a předsudek, kterou čte napřed Camilla a pak i Keating. Nevím, jak vám, ale mně udělá vždycky radost, když postavy mají rády to, co já.
Pokud holdujete knížkám od Suzanne Enoch, přečtěte si i Zkrocení rebela, jen nečekejte takový skvost jako byl třeba její Anglický hrdina. Každopádně další díl by mohl být hodně zajímavý, má být o vévodovi, který tady byl snad jediná zajímavá postava.

Ale jestli můžu doporučit nějakou novější historickou romantiku, tak si přečtěte sérii Ravenelovi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama