Richelle Mead: Sukuba

1. listopadu 2018 v 12:19 |  Erotické romance
Příběh Georginy - sukuby, nadpřirozené bytosti, která ze svých milenců vysává život.

Miška:

Tahle série by měla velký potenciál, kdyby těch dílů nebylo tolik.
Georgina je sukuba, takže sex si neodepře a ze svých milenců vysává život. Vždyť to je parádní zápletka. Zamilovaná sukuba je prostě super, takových témat, co se okolo toho dá rozvíjet. Jak chudák její vyvolený bude reagovat na muže střídající se jí v posteli? Co třeba její morálka, jak si vybírá oběti,… ten seznam by sám o sobě mohl být nekonečný.
Jenže tady je i tak moc dílů na to, aby se to neomílalo stále dokola a na to, aby byla zamilovaná jen do jednoho chlapa. A to nemám ráda. Takže se furt rozchází, schází, mezi tím má někoho jiného… Taková ta klasika, když autor neví, co by si počal.
Ale musí se nechat, že v každém díle na vás čeká jiná lehce detektivní zápletka, další a další nadpřirozené bytosti a kousek poodhalení Georgiiny podstaty. Poslední díl je pak vyvrcholením celé série, předchozí knížky hodně převyšuje a dává jim úplně nový rozměr, jenže na to už je pozdě, protože znova to rozhodně číst nechcete :D

Zkrátit to na 3 díly, nechat Georgině jen spisovatele Setha a je to parádní počtení.

Zuzka:

Udělala jsem zásadní chybu, a to tu, že jsem si od Sukuby slibovala tolik, jako jsem dostala od Vampýrské akademie.
Sukuba není vyloženě špatná, ale já sama jsem skončila prvním dílem. Je to jedna z knih, která vás nijak neuráží, ale nadšení taky nejste. Že si bude Sukuba dopřávat sex, to se dalo čekat, ale aby pořád řešila, který chlap je ten pravý? A ještě podle mého názoru si vybírá mezi dvěma, kteří za to nestojí a ten, který by za to vážně stál, je jen vedlejší postava…

Vážně skvělé ale je, že je tu vše naruby. Běžně jsou přeci andělé a víly ti dobří a čerti, démoni, sukuby jsou za ty špatné, tak tady vážně ne. Jistě, nejsou to žádná sluníčka, ale anděl, který neustále prudí a namyšlené slečinky z řad dobra - to jsou momenty, kdy se vám kniha vážně líbí a chcete číst dál.

Co nadělám, asi jsem se k sérii dostala moc pozdě a už pro mě nebyla převratná a dokonce ani skvělá, jak říkám, nedočetla jsem ji a nejspíš se k tomu nikdy nedostanu.

Pokud máte okurkovou sezónu a už jste fakt všechno četli, tak se klidně do Sukuby pusťte, ale jinak? Co třeba jinou autorčinu sérii? Vampýrskou akademii. Ale jestli se vám líbí Bratrstvo černé dýky (erotika a upíři), tak by se vám Sukuba mohla líbit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 spravedlivysoud spravedlivysoud | Web | 4. listopadu 2018 v 21:51 | Reagovat

Zajímavý článek

2 knizniholky knizniholky | 5. listopadu 2018 v 13:12 | Reagovat

[1]: Děkujeme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama