Lisa Kleypas: Setkání s Cizincem

8. října 2018 v 13:02 |  Historické romance
Doktorku Garrett jen tak něco nezaleká, je první lékařkou v Anglii a je zvyklá se vyrovnávat s nesouhlasem a nepochopením širší veřejnosti. Nic ji však doposud nerozhodil tak jako nebezpečný Ethan. A jak se ukáže Ethan není jen obyčejný detektiv, ale dokonce tajný vládní agent.

Miška

Čtvrtého dílu Ravenelových jsem se hodně bála. Mám ráda spíš ty pohádkové příběhy plné plesů a zhýralých nedotknutelných šlechticů, představa "doktorky a policajta" mě moc nenadchla. Ale mé obavy byly naprosto zbytečné.
Ono se to ve výsledku od jiných romancí Lisy Kleypas až tak nelišilo. Stále tu byl neohrožený Ethan, co se nechtěl vázat, a k němu do páru žena, která v mnohém předčila svou dobu. Jejich vztah byl krásný, ani jeden z nich ho ve výsledku příliš nekomplikoval a hlavním motivem byl spíš obdiv ke Garettiným lékařským schopnostem.

"To že se dokážeš dívat člověku do očí, když lžeš, ještě neznamená, žes ho oklamala."

Nechyběly nějaké ty intriky, propojení s předchozími díly a i když se mi tomu do teď nechce věřit, nejspíš je to pro mě nejlepší díl série. Což znamená, že si budu muset předchozí díly znovu přečíst, abych se o tom přesvědčila ;-)
Obrovskou pochvalu má autorka za to, jak nenásilně do knížky vtěstnala tolik humoru. Nepamatuju se, že bych se u nějaké historické romance někdy víc nasmála.

"Nemáš v těle jedinou romantickou kůstku," hučel.
To už se mu natolik podobalo, až se Garrett skoro usmála. "Na lékařské fakultě jsem složila dohromady celou rozebranou kostru. Nic takového jako romantická kůstka neexistuje."

Je to doopravdy krásná knížka, můžete ji číst i samostatně bez znalosti prvních tří dílů, takže pokud máte rádi romance, ale historickým tolik nefandíte, téhle byste fandit mohli.

Určitě si přečtěte i předchozí díly Ravenelových a výborná je i série Malory Family (knokrétně třeba Řekni, že mě miluješ) od Johanny Lindesy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama