Karen McQuestion: A hvězdy mi daly tebe

1. října 2018 v 14:07 |  Young Adult
Lucas umírá na rakovinu a jeho přítelkyně Emma se ze všech sil snaží ho zachránit. V noc, kdy na jeho uzdravení použije kouzelný lektvar, na zem dopadne neznámá mimozemská loď s Průzkumníkem.

Miška:

Tuhle knížku bych zařadila k těm špatným pokusům o vtip. Dobře, možná trochu přeháním, ale tady je jedno KLIŠÉ za druhým a ještě je to fakt špatně napsané. Děj je velmi jednoduchý s jasným vývojem, takže čtenáře nemá co překvapit. Přijde mi to jako nakombinování Hostitele od Stephenie Meyerové s filmem Seznamte se, Joe Black, jenže je určené věkové kategorii 13-16 let. A právě cílová skupina je jediná polehčující okolonost. Věřím, že nějaké 14 leté slečně by se knížka ještě zalíbit mohla.
Emmu bych označila za hloupou sobeckou puberťačku, ale tak je to puberťačka, takže to k tomu asi patří. Chudák Lucas na smrtelné posteli, ona u něj tráví každou volnou chvilku, ale Lucasovi rodiče jsou sobci, když by s ním chtěli být o samotě a ona tam zaclaní i přes noc. Jasně jeho rodiče jsou napsaní jako totálně špatní rodiče, co myslí pouze negativně, ale i tak... Nebo i to, jak jde Emma za paní Kokeshovou, která ji varuje, že Lucas se vrátí zpátky, ale bude jiný. Emmě to samozřejmě nevadí, i kdyby měl mít poškozený mozek(?!), prostě ho chce zpátky. A pak, když mu řekne neslyšně "miluji tě" a on nereaguje, jak by měl, tak je z toho celá vyděšená...
Když bych se vrátila k těm klišé- Lucas má starého psa, co ho zbožňuje, v momentě, kdy se Lucas začne "uzdravovat" (jeho tělo začne okupovat mimozemšťan), se k němu pes začne chovat jako k cizímu. Nemohl by mít třeba papouška?!
Emma pomaže Lucasovy rty lektvarem, na zem dopadne záhadné těleso, druhý den se objeví agenti, co hledají kusy ztroskotaného letadla, ale ve zprávách nic o havárii letadla není... OMG!!! Aspoň trocha originality by neškodila.
Protože jsem nechtěla spoilerovat, použila jsem jen to, co mě vadilo hned v první části knížky.
No, nebudu se dál rozčilovat. Už jen snad:


Byla lepkavá, vlhká noc a ponořit se do vody s Lucasem po boku bylo odvážné a vzrušující.
Věřím, že vám to jako ukázka fakt špatného textu stačí :D

Ale abych to jen neroznesla na kopytech. Něco se mi i líbilo. Třeba, jak se mimozemský Lucas učil mluvit podle televize a pak říkal fráze, které mu pro danou situaci přišly vhodné, ale tak úplně neseděly.
Se čtením téhle knížky se radši neobtěžujte. Vždycky, když se mi do ruky dostane podobný počin, si říkám, kdo a jakým způsobem vybírá zahraniční knížky k odkoupení a překladu.

Pokud máte dost upírů a čarodějek, zajímali by vás mimozemšťani, tak Jennifer L. Armentrout napsala sérii Lux (Amazon), ne že by to byla úplná pecka, ale rozhodně je to 100 x lepší :D Jen to v Čj nevyšlo, takže musíte buď anglicky nebo slovensky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama