Johanna Lindsey: Nádherná bouře

29. října 2018 v 10:00 |  Historické romance
Neohrožená Jack si po svém únosu sice užívá plesovou sezónu, ale raději by spolu se zbytkem rodiny osnovala pomstu Parchantovi, svému únosci. Jenže pak jí na plese učaruje záhadný gentleman.

Miška:

A je tady již 12. díl Malory Family (odkaz na Databázi knih) a musím říct, že je opět povedený.
Johanna Lindsey je skvělá, sice jsou její romány všechny na jedno brdo, ale mně to teda nevadí! Aspoň pokaždé vím, co zhruba můžu čekat :D Na téhle sérii je super, jak na sebe jednotlivé díly navazují, a jak se najednou bývalí prostopášníci, piráti, prostě hrdinové z předchozích knížek ocitají v rolích otců. Asi díky tomu patří tahle série mezi mé nejoblíbenější (v rámci žánru samozřejmě!).
V případě Nádherné bouře je Jack (Jacquelin) autorčina typická hrdinka - sice je to spíš takový mladík v dámském těle, ale stále dost ženský na to, aby vás to neotravovalo. A Damon je sice drsňák, ale od Jack se rád nechá očarovat. Nechybí tady opět pořádná dobrodružná plavba, s několika zapeklitými otázkami, zvraty, silácké řeči Maloryů, chlapská nevraživost mezi jednotlivými větvemi rodiny a hezká romantická linka, kde hrdinka přebírá iniciativu do svých rukou.
Prostě jsem se opět bavila. I když hlavně zásluhou Jamese, otce hlavní hrdinky - bývalého piráta, který mi v několika předchozích dílech přirostl k srdci ze všech postav nejvíc.
Kdo už Johannu Lindsey znáte a máte rádi, tak se máte rozhodně na co těšit :-)

A jen malá vsuvka: Kdo psal tu anotaci?! :D Dotyčný totiž zjevně nečetl ani jeden přeložený díl z celé série, protože označovat v ní Jamese za piráta známého jako Černý jestřáb?! Když v celé sérii je to prostě Hawk?! A už je jedno jestli pirát nebo kapitán :D To je přece ostuda ;-)

Odkaz na Databázi knih.

Nádherná bouře je vhodná pro fanoušky Sabriny Jeffries a Stephenie Laurens.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 31. října 2018 v 7:30 | Reagovat

Gratuluju k blogu dne! :) Možná přesněji zítřeji. :D To s tou adaptací máš zajímavé! Gentlemanů je málo a už je to spíše jen označení příjemného pána se mi zdá. Než dodržování gentelemských pravidel a jiných gentlmanových vlastností. Nedávno jsem pustil nějakou páni přes sebe a pochválila mně, že ráda vidí gentleman, který nemá vedlejší úmysli. Ale já si myslím, že ty vedlejší úmysli jako láska a lidstvo nejsou tak špatné. :D Gentlemani jsou jako gentlemani.

2 knizniholky knizniholky | Web | 31. října 2018 v 17:23 | Reagovat

[1]: Děkujeme :-)
S tou anotací mě to tentokrát pobavilo. Čtu je až po dočtení knížky, protože mnohdy prozradí 3/4 děje, tedy včetně hlavní zápletky a to mě tak akorát naštve.
Máš pravdu, že slovo gentleman má v dnešní době jiný význam :-) Ale obávám se, že tak tomu bylo i dřív. Miška

3 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 31. října 2018 v 20:58 | Reagovat

[Smazaný komentář] Nečíst anotací je rozumné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama