Mariana Zapata: Kulti

12. září 2018 v 14:12 |  NEpřeloženo do češtiny
Sal měla velký sen - stát se fotbalovou hvězdou. Kvůli chlapovi. Snad o sto let staršímu. A on teď bude její trenér… To chce klid a užít si tenhle dokonalý slow-burn román.

Zuzka:

Jaké to je, když začnete číst knihu a vůbec nevíte, co od ní čekat? Skvělé! Tedy v případě, že je kniha povedená, a to Kulti skutečně je.

A dream is just a wish without a plan.

Jistě, nešla jsem do ní jen tak zbůhdarma, pochopitelně mi ji doporučila Miška, jak je naším dobrým zvykem, ale netušila jsem nic víc, než že budu číst o fotbalistce, která bývala posedlá slavným hráčem a on se teď stane jejím trenérem…
Jak už zařazení "slow-burn fiction" napovídá, jedná se o román, kde se vztah vykresluje a vyvíjí hezky pomalu a polehoučku, rozhodně nečekejte žádné šílené milostné zvraty jako v romancích nebo telenovelách. Kulti a Sal se musejí poznat - vzájemně si zanadávat - a postupně se do sebe zamilovat. V případě Sal - zamilovat znovu a tentokrát ne jen do tváře na plakátu.

They say not to make eye contact with dangerous animals so that they don't perceive you as a threat, but I said screw it; I was no one's bitch, especially not Kulti's.

Knihu bych označila jediným slovem: nádherná. Čeho si cením obzvlášť, je povaha hlavní hrdinky. Sal je skvělý člověk. Není bezchybná, ale má svůj žebříček hodnot, o kterém je přesvědčena, že je správný. Nevidí důvod, proč by měla někomu ubližovat, ani proč by neměla pomoci, když může. Pochopitelně, že si časem zamilujete i Reye, ale trvá to trochu déle, což není nic divného vzhledem k tomu, že se chová jako prvotřídní zazobaný k***.

How the hell I fit in the same room as his ego, I had no idea.

Třešničkou na dortu jsou německá slova, kterými Sal Kultiho častuje. Protože z něj ta germánská nátura přímo odkapává a popravdě - je to skvělý bod příběhu. Když jsem začala číst, hned jsem se ptala, proč sakra musí být hrdina Němec - to nedám - opak je pravdou. Mariana Zapata ho zpracovala tak dokonale, že už nikdy nebudete chtít číst o nikom zábavném. Naopak zjistíte, že suchaři jsou nej.

Takže, ač je to neuvěřitelné a nikdy bych to do sebe neřekla - kniha o Němci a hráčce ženského fotbalu mi učarovala a řadím ji mezi nejhezčí knihy, jaké jsem kdy četla.

Miška:

Mariana Zapata patří mezi mé nejoblíbenější autorky. Miluju totiž sportovní příběhy a dřív než na papíře jsem se do nich zamilovala na televizních obrazovkách. A tak jsem se k Marianě vlastně dostala, hledala jsem dobře napsaný sportvní příběh.
Hlavní hrdinka není žádná puťka, co si stýská nad svým milostným životem, chodí se opíjet, má kamaráda gaye a já nevím co všechno dalšího. Naopak je to holka, která svůj život zasvětila profesionálnímu fotbalu a je jednou z nejlepších hráček na světě. Tvrdě pracuje na sobě i na svých cílech a velkou lásku nikde nehledá.
A hlavní hrdina? Už jen to, že je Němec dává téhle romantice úplně nový rozměr. Ono když mu Sal nadává do Bratwurstu, Berlinu atp. nejde se tomu nesmát. A vážně se nemusíte bát :D I vy si tohohle věčně nakrknutého Němce zamilujete.
Každý, kdo v příbězích nevyžaduje hromadu sexu a spostu klišé, si tuhle pomalu se rozvíjející romanci určitě užije. Třeba milovnice filmového Wilmbledonu (odkaz na CSFD).

Pokud by vás zajímaly další sportovní romance, zkuste: Bronzová medaile, The Wall of Winnipeg and Me (odkaz na Amazon).
A jestli máte rádi NA romance tak: Možná jednou a Odvrácená tvář lásky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama