Jessica Townsend: Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

10. září 2018 v 13:56 |  Young Adult
Morrigan Crowová patří mezi prokleté děti a jako taková může za všechny neblahé místní události a ještě ke všemu má v den svých jedenáctých narozenin zemřít. Pak se ale na scéně objeví Jupiter North a odvede ji, jako svou kandidátku pro učení, do světa Nikdyuš.

Miška:

Nová fantasy série pro děti a mládež, která opravdu stojí za pozornost, a ten humbuk, který okolo ní je, není od věci. Tedy alespoň v rámci žánru, protože kdyby mi bylo takových 10 let, určitě na téhle sérii budu ujíždět.
Bohužel nejde nesrovnávat a tentokrát je tam toho Harryho opravdu hodně. Velevýznamný den 11 narozeniny, příšerná rodina, která o Morrigan nestojí, odchod do jiného kouzelnějšího světa, zkoušky, tak trochu potrhlý "mentor",... Nebudu mluvit o přátelství, protože o čem jiném by knížky pro děti měly být, než o právě o něm? Ale aspoň tady máme hlavní hrdinku, to v Magisteriu (Databáze knih) se autorky nesnažily ani změnit pohlaví hlavním hrdinům :D
Na můj vkus je zde strašně moc popisů, ale vlastně se není čemu divit, když je potřeba představit celý nový svět. A ne že bych chtěla podceňovat děti, ale i já jsem měla ze začátku problém se v tom všem (různé světy, postavy, popisy, politika,...) zorientovat.
Trošku se zestručním, pokud tenhle žánr rádi čtete nebo třeba kupujete knížky dětem, rozhodně dejte Morrigan Crowové šanci, nebudete litovat. Je to čtivé, pestré a celkově kouzelné. Jen je v tom prostě strašně moc z Harryho Pottera.
Pokud jste v tomhle žánru četli jen Harryho, a i když ho milujete, nepotřebujete číst další jeho alternativy, tak to nedělejte, je to zbytečné :D

Další skvělé knihy nejen pro mladší čtenáře: Harry Potter, Sedmý smysl (Databáze knih), Magisterium (Databáze knih), Učedník- Summoner (Databáze knih).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Enthu Enthu | Web | 12. září 2018 v 14:30 | Reagovat

Na tuto knihu hodně narážím, stala se velmi populární, hlavně díky té podobě. Možná ji zkusím. :)

2 Knižní holky Knižní holky | 12. září 2018 v 20:06 | Reagovat

[1]:  Zkus, vazne nas zajimaji nejruznejsi nazory. Prece jen, nic se nelibi vsem ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama