Frederik Backman: Medvědín

3. září 2018 v 13:13 |  Hostující profesor
Vítězství v juniorském mistrovství v ledním hokeji je pro Medvědín prakticky vším, protože by mohlo přitáhnout investory, dopomoct k dotacím a celkově upadajícímu městečku ve všem prospět. Jenže během oslav jednoho z vítězství se stane něco nepěkného a všemožná obvinění se šíří celým Medvědínem.

Děda Petr:

Další knížka od Frederika Backmana, rozsahem zatím největší. Přebal tvrdí, že jde o sportovní román, ale sport je jen dějovou kulisou a příběh by se mohl odvíjet kdekoli. Jde o vyprávění o zodpovědnosti, odvaze a zbabělosti, pevnosti charakterů. Děj postrádá tradiční vyvrcholení, ale rozhodně není pesimistický.
Knížky pana Backmana působí jako zjevení v době, kdy by se zdálo, že všechny styly byly už vyzkoušené a zdroje nových zápletek vyčerpané (nabízí se paralela s Capablancou předpovězenou smrtí šachu. Ve své době nejlepší šachista tvrdil, že hráči jsou již tak dokonalí, že všechny následující partie musí končit remízami) Stejně, jako se geniální šachista mýlil se i v krásné literatuře objevují nové možnosti - a to je moc dobře!

Odkaz na Databázi knih.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama