Watt: Padlý dědic - obsah

9. srpna 2018 v 22:57

Padlý dědic

Easton se hned na úvod zaplete s učitelkou (zaplete myšleno: nechá si ho vykouřit), náhodným svědkem se stane Hartley. Easton chce potenciální drby zatrhnout hned v počátku, takže Hartley zkouší domlouvat/vyhrožovat, ale to jen tak polovičatě, protože ho tahle šedá myš prapodivně přitahuje.
Začne se víc pídit, co je ta holka vlastně zač, a to co zjišťje, ho fascinuje.
Nejprve jí začne nadbíhat a očekává, že mu na to skočí, ale to se nekoná. Hartley vzdoruje a o to víc ho přitahuje.
Easton se nenechá jen tak něčím odradit. Postupně se z nich stávají velmi blízcí přátelé.
Zjišťuje, že Hertley nežije u své bohaté rodiny, že bydlí sama v bytě, je na tom mizerně s penězi a chodí do práce, aby měla na nájem a jídlo. Hartleyin otec je asistent státního návladního a Hartley na něj vyčmuchala nějakou špínu, kvůli Harlety prohrál volby a nestal se starostou, takže ji teď rodina nemůže přijít na jméno.
Hartley nemá svého otce v lásce, ale chtěla by se stýkat s matkou a sestrami. Jenže jí to není umožněno.
Ve vedlejší roli se tam často objevují: Ella (všichni ji známe jako hlavní hrdinku Papírové princezny), která chodí s Eastonem do ročníku, žije stále pod Royalovic střechou a na dálku randí s Reedem, který už je na VŠ, Bran - nový quaterback, se kterým se Easton spřátelí, ale na kterého dost žárlí, protože i jemu se Hartley zamlouvá, Sebastian a Sawyer - Royalovic dvojčata co oba randí s jednou dívkou - Lauren.
Vzhledem k tomu, že je to psané ich formou z Eastonova pohledu, tak se dost seznamujeme s jeho narušenou psychikou- klade si za vinu, matčinu smrt, protože je přesvědčený, že spáchala sebevraždu pomocí prášků, které mu sama zabavila. Easton je alkoholik, což ho přivádí neustále do větších a větších potíží.
Jednou se opije a na pláži potká Felicity - jednu z největších intrikánek na škole, která se snaží dostat mezi elitu. Felicity mu nabídne, výměnný obchod, budou předstírat, že spolu chodí. Felicity bude těžit z toho, že je přítelkyní Royala. A díky předstíranému chození on konečně získá Hartley, která jisto jistě začne žárlit. V opilosti mu to připadá jako dobrý návrh a souhlasí s tím.
Druhý den si nic nepamatuje, až Felicity mu to připomene. Chce z toho jednoduše vycouvat, ale Felicity už po škole roztroubila, že spolu chodí a domítá z toho vycouvat.
Hartley skutečně projeví trochu žárlivosti.
Easton se vážně sanží s Felicity rozejít, ale ta vyhrožuje, že ublíží Elle (hlavní hrdince Papírové princezny, ale to všichni smz. víte) i Hartley.
Intriky, intriky.
Easton Felicity vyhrožuje, až nakonec Felicity souhlasí, že se tedy rozejdou. Ale že se ona rozejde s ním. Jenže Easton se opět ožere natolik, že všechny jen poníží a Felicity akorát rozzuří. Ta se pak začne mstít. První na řadě je Hartley, narafičí ji do skříňky otázky k testu a anonymně ji obviní z podvodů. Hartley je podmínečně vyloučena ze školy.
To se neblaze projeví u její rodiny, protože se to k nim donese. Otec je ponížen v místních klubech a jméno její rodiny je kvůli ní opět pošpiněno. Otec jí tedy vyhrožuje, že pokud se nevrátí zpátky do New Yorku, kam ji před 3 lety vyhnal, tak tam místo ní pošle její duševně narušenou mladší sestřičku.
Easton se to snaží všechno napravit, protože je to všechno jeho vina. Opět se ožere, jde za Hartleyiným otcem. Povyšuje se nad něj, že on je Royal a kolik peněz chce, aby nechal Hartley na pokoji. Harleyin otec o Eastonovi mluví jako o Stevovu bastardovi, že jeho matka byla děvka a není Callumovým synem ale Stevovým.
Hartley se tam přiřítí odtáhne ho a ja na něj ještě víc naštvaná.

Děj končí autonehodou, Hartley se srazí s Royalovic dvojčaty (je to její vina). Všude je spousta krve. Sebastian je možná mrtvý. Sawyer jen lehce zraněný. Easton se tam přiřítí pěšky opilý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama