John Flanagan: Hraničářův učeň

3. srpna 2018 v 17:19
Příběh kluka, který se postupem let stává sebevědomým hrdinou. Z učně opravdovým hraničářem. Knihy pro celou rodinu.

Monča:

Prvního Hraničářova učně jsem začala číst nedávno a příběh mladého Willa mně zaujal natolik, že jsem už dočetla celou sérii o dvanácti knihách a nemohu se dočkat, až si dočtu knihy související s příběhem, které autor napsal dodatečně. Příběh, jak se z mladého sirotka stává hraničářský učeň, mě naprosto odrovnal.
Odvaha a oddanost svému království chlapce a jeho přátel vás bude provázet každou knihou série a vždy budete mít pocit, jako byste se měli ocitnout přímo na místě děje. Čtení těchto knih ve mně vyvolávalo kreativitu a sama jsem přemýšlela, jak by asi bylo nejvhodnější se v určitých situacích zachovat a jakou strategii využít.
Čím starší Will a ostatní postavy byli, tím zodpovědnější situace museli řešit. Autor se rozhodl v případě jedenácté knihy změnit svůj styl psaní a už se nejednalo o jeden příběh, nýbrž o povídky jiných postav. Tyto povídky měly své kouzlo v tom smyslu, že čtenář konečně dostal odpovědi na otázky, které v průběhu předchozích knih narůstali, a přesto byly vedlejší. Díky jedenácté knize se také autor propracoval k poslednímu dílu, ve kterém sám Will, v prvních dílech hraničářův učeň, dostal svého vlastního učně. Kdo byl tímto učněm, to už si přečtěte sami. Vřele doporučuji a knihy rozhodně stojí zato.

Zuzka:

Asi je to zvláštní, ale já o knihách z téhle série mluvím jako o bonbónech. Proč? Prootže jsou pro mě za odměnu. Nezhltla jsem celou sérii najednou, i když bych nepochybně mohla, ale pěkně si ji dávkuji. Jeden díl za rok nebo třeba za tři. Nezapomínám, o co šlo a pořád ji mám ráda. První díl jsem četla zhruba v patnácti a osmý v dvaceti osmi... a víte co? Pořád je to skvělé!
Myslím, že i můj vlastní věkový rozptyl čtení jasně říká, že je Hraničářův učeň vyjímečný. Líbil se mi jako puberťačce a líbí se mi i jako dospělé. Rozhodně by ho měl zkusit každý, kdo má rád fantasy a příběhy plné skutečného přátelství a mravních hodnot. Nebo všichni rodiče, kteří neví, co vyprávět dětem. Tohle vás totiž bude bavit, i když jim to budete předčítat.

A dobrá zpráva je, že vyšel 13. díl - zatím jen anglicky, ale určitě na něj nebudeme dlouho čekat.
Totiž takhle - Flanagan píše sérii o nové generaci hraničářů, ale u nás to zařadili za tu původní, takže jejich 1. díl je náš 12. a tak dále.

Pokud vás knihy zaujaly, zkuste také: Harry Potter, Sedmý smysl (Databáze knih), Dobrodružství Ryiria, Stín krkavce (pro starší čtenáře)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mor Mor | Web | 5. srpna 2018 v 18:40 | Reagovat

Páni, na toto se už chystám hodně dlouho. Možná bych to mohla hodit na nějaké vyšší příčky seznamu, abych se k tomu dostala dříve. :D

2 knizniholky knizniholky | Web | 6. srpna 2018 v 10:17 | Reagovat

[1]: Určitě se do toho v blízké době pusť :-) Takovýhlech sérií není nikdy dost :-)

3 Etule Etule | 13. září 2018 v 17:38 | Reagovat

Miluju Flanagana. Ani netušíte jakou radost jste mi udělali, když jsem jí tu našla. Je škoda, že tuhle sérii nezná více lidí. Je prostě skvělá! :)

4 knizniholky knizniholky | 1. října 2018 v 18:21 | Reagovat

[3]: Je, je a je! :) Jsme rády, že ji má rád někdo kromě nás :) Naše Markétka se od ní právě teď nemůže odtrhnout :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama