Erin Watt: Royalové 4. Padlý dědic, 5. Prohnilé království

12. srpna 2018 v 13:12 |  Young Adult

Easton je děvkař a má problémy s drogami a alkoholem. Jenže mu učaruje nová dívka na Astoru. S Hartley to ovšem není tak jednoduché, odolává Eastonovu snažení a navíc její minulost je obestřená tajemstvím.

Miška:

Co k tomuhle říct. Je to návykové, tak jako bylo návykové začít číst Papírovou princeznu. Napsané je to opravdu velmi čtivě a je těžké knížku odložit.
Jenže na mě je v Royalových těch všech intrik nějak moc. Elitní škola, jedna mrcha vedle druhé, zhýčkané děti, co neví, co se svými životy.
Easton by byl fajn, ale jaksi nemám příliš pochopení pro neřízené alkoholiky a už vůbec nechápu, že už s tím Royalové nezačali něco dělat. Všechny prekérní situace jsou v ději prakticky zaviněné jeho pitím, ale že by z toho byl nějaký morální závěr? To ne.
Hartleyina minulost je sice pohnutá, to už děj bohužel nezachrání. Hartleyin otec je další zvrácená postava šplhající po společenském žebříčku coby zástupce státního návladního super.
Asi by mi to celé víc vyhovovalo jako televizní seriál typu Gossip girl než jako knihy.
Konec je samozřejmě úplně useknutý, abyste si prostě museli přečíst i ten další díl.Hartley po autonehodě ztratila paměť a teď neví, komu věřit. Z Eastona Royala má na jednu stranu obavy, ale na druhou stranu je jí s ním dobře a věři mu.

Miška:

Když Hartley přišla o paměť, už mě to vážně málem rozesmálo. Zkrátka a dobře děj argentinské telenovely. Celé to bylo dost překombinované, na druhou stranu tenhle díl pouze dotáhl do konce všechno to, co bylo nakousnuté v Padlém dědici.
Nejvíc mě mrzelo, že tady nebyla víc rozpracovaná Royalovic dvojčata. Sebastián se Saweyerem by mě zajímali ze všeho nejvíc.
Přiznávám, že už jsem dost přeskakovala, abych tu knížku měla konečně za sebou a spíš se jen dozvěděla, jaké to všechno bude mít rozuzlení. Jestli se Easton nějak hodí do klidu, jak to dopadne se Stevem, co Sebastián a taky co Hartleyin zvrácený otec.

Líbilo se mi, že do toho všeho autorky zakombinovaly i dotažení Ellyina příběhu.
Komu se vám líbily všechny tři díly Elly a Reeda (Royalové 1., 2., 3.), tak se vám nejspíš bude líbit i příběh Eastona a Hartley, takže se do nich nebojte pustit.

Jestli máte rádi tenhle typ příběhů, mohla by se vám líbit Papírová labuť.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama