Erin Watt: Royalové 1.-3.

18. srpna 2018 v 13:29 |  Young Adult
Ella se po smrti matky snaží především přežít a to i za cenu tancování u tyče. Jak moc se její život změní, když ji objeví multimilionář Callum Royal, přivede ji do svého domu, mezi své syny jako nového člena člena rodiny. Jenže ti z toho nejsou zrovna dvakrát nadšení a Elle to dávají pěkně znát. Jenže mezi Ellou a Reedem to od začátku pěkně jiskří.

Miška:

Papírová princezna je těžce návyková záležitost. Nejde o to, že by to mělo neokoukaný příběh nebo to do světa literatury přispělo něčím novým, jen je to hrozně chytalvě napsané ve strhujícím duchu televizních seriálů. Nejvíc bych to asi přirovnala k Super drbně/Gossip Girl (odkaz na www.csfd.cz). Seriál nic moc, ale stejně na něj koukáte, ani nevíte proč.

V Papírové princezně se Ella potýká s Royalovými syny, především pak s Reedem, ke kterému ji to děsně táhne. Seznámíte se s intrikářským prostředím elitní střední školy Astor, kde bohatství a známosti stojí nad vším ostatním. No a pak se perete s pár zlatokopkama, co nevědí, kterému Royalovi vlézt dřív do postele.

V Prokletém princi se to trochu komplikuje. Ella s Reedem už si musí zase začít věřit, mají se i rádi, jenže všechno je proti nim. Teda hlavně intriky těch závistivek, co by chtěly zaujmout Ellyino místo v řadách Royalů. Druhý díl je taky sice napsaný tím návykovým stylem, ale všechny ty zhýčkané zbohatlické dětičky a hlavně ty jejich naschvály už mi lezly docela krkem. A další otevřený překombinovaný závěr tomu nasadil korunu.
Když už jsem se do série pustila, nemohla jsem ji přece nedočíst (říkám, že je to návykové!), takže jsem se vrhla i na Palác lží. Reed je obviněný z vraždy, na scéně se objevuje Elly otec. Ano, Steve není mrtvý, je víc než živý! A najednou se hlásí o svá otcovská práva.
Opět se nemůžu ubránit srovnání s Gossip girl nebo třeba starým nesmrtelným Dallasem. Celé je to překombinované a ve stylu: Co bych tam tak ještě vymyslela? Takže celá policie je proti Reedovi zaujatá, škola najednou nemá Royaly ráda, protože jsou tak strašně zkažení atd. atd. Každopádně chápu, že se to někomu může líbit, když Gossip girl nebo třeba Prolhané krásky (odkaz na www.csfd.cz) mají tolik fanoušků.

Zuzka:

Papírová princezna byla zajímavá. Tedy hlavně co do čtivosti. Až neuvěřitelné, jak snadno se kniha četla. Sice je plná klišé a ohraných věcí, ale je to napsané tak pěkně, že musíte číst dál. Pak vás asi vyšokuje podrobný popis sexu, jelikož ho prostě nečekáte. Celou dobu jste si jistí, že čtete příběh pro mladistvé, jelikož tomu odpovídá věk postav, jejich natvrdlé chování a hlavně zvraty a zápletky, kterých je tu až moc, ale jsou tak jednoduché a předvídatelné, že to pro nikoho staršího ani být nemůže…
Prokletý princ jen přiloží do ohně. Intrik je víc a jsou ještě "promyšlenější", tím rozumějte, že jsou ještě šílenější a komplikovanější a vy jen budete protáčet oči. A co hlavně - konec - obvinění z vraždy a vy prostě víte, že to přece neudělal a také tušíte, jaké nastanou problémy… a… a možná skončíte jako já a do Paláce lží se ani nepustíte.


Sérii bych doporučila tedy zejména seriálovým nadšenkyním, co ujíždějí spíše na středoškolských vztazích a intrkách, fanynkám Stříbrné labutě nebo Hry lží.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama