Natalie C. Andersonová: Město světců a zlodějů

19. července 2018 v 13:48
Tina je členkou zlodějského gangu. Ve svém životě má však dvě věci, na kterých jí skutečně záleží. Mladší sestru a pomstu. Za každou cenu se chce pomstít vrahovi své matky. Majiteli dolů, otrokáři, který spolupracuje s milicí a nic mu není proti srsti.

Miška:

Hned na začátek se musím přiznat, že mě knížka velmi překvapila. Z obálky jsem věděla, že se jedná o YA detektivku, ale anotaci už jsem nečetla, takže mě nenapadlo, že se ocitnu v Africe a společně s hrdinkou se budu vydávat po stopách otrokáře, který vydělává na krvavém zlatu, spolupracuje s milicemi a vůbec. Prostě jsem netušila, že na mě čeká problematika znásilňování, únosů a všeho toho, o čem se mluví okolo Rwandy a Konga.
Ale nebojte se je to YA, ne žádná jeho surová odnož. Takže se o tom všem sice mluví, ale že by to na čtenáře mělo nějaký extra dopad v podobě nočních můr? To zase ne. Je hezké se konečně zase jednou nezaobírat nějakou dystopií ale současností.

Pravidlo číslo 11: Pokud chcete pokračovat vpřed, občas se musíte vrátit na úplný začátek.
Pravidlo číslo 14: Nešťastné události nechodí ve trojicích, ale v ještě větších počtech.

Počtení je to hezké, pokud vám nevadí buď zdlouhavé vyprávění nebo přeskakování. Při občasném přeskakování má kniha spád a děj se rychle vyvíjí.
Co trochu pokulhává je psychologie postav. Hlavně u pana Greyhilla to podle mě autorka vážně nezvládla. Napřed je jeho jméno skoro tak obáváné jako VY VÍTE KOHO, a pak se z něj vyhklube takový skoro dobrák? No, nevím…
Tina a Michael jsou vážně roztomilí, ani jednomu to jejich tvrďáctví nevěřím, ale je to jen YA a žádný mrazivý psychologický thriller, takže je to naprosto v pořádku.
Kdo hledáte v rámci YA nějakou novinku a nevadí vám spíše detektivní zápletka, tak po knížce rozhodně sáhněte. Určitě stojí za přečtení.

Z podobného těsta je Mé jméno je nikdo, kde hlavní hrdinkou je špiónka.

Odkaz na Databázi knih.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama