Michaela Schmiedlová: Bronzová medaile

13. července 2018 v 15:00 |  Young Adult
Mladá krasobruslařka je odepsaná kvůli zranění. Život ji moc neuspokojuje, jenže pak se objeví kdosi, kdo ji donutí přiznat si, že to s jejím fyzickým zdravím není tak špatné, jak celému světu tvrdí. Zvládne porazit zrádnou psychiku a vyhrát nejen medaili, ale i výborného muže?

Zuzka:

Knih od českých autorů není nikdy dost. (Popravdě, je jich až až, ale ne takových, co bych měla chuť číst). A od kamarádů už vůbec ne (tedy, i takové jsou, ale jen některé můžu chválit pěkně otevřeně a upřímně).

Bronzová medaile je autorčinou prvotinou, a tak také vyšla jen elektronicky, ale to vůbec ničemu nevadí, kdo chce číst, cestu si vždycky najde. Může vás tak maximálně štvát nedokonalá obálka, ale alespoň není přeplácaná, a pak nedostatečná korektura, protože i mistr tesař… a pochopitelně tu chybí editorská práce, jenže to je tak všechno, co se dá knize vytknout.
Všimli jste si, jak zoufale málo se píše příběhů ze sportovního prostředí? Filmů jsou snad stovky, ale knihy doopravdy chybí. Maximálně se o někom řekne, že se věnuje sportu a tím to hasne, ale tady je Rory skutečná krasobruslařka, tedy bývalá a pochopitelně, aby příběh nestál, tak i budoucí.
Kniha je neuvěřitelně čtivě napsaná, někomu může připadat, že jsou tu některé skoky rychlejší, ale to si vážně potřebujete číst o každém mytí zubů? Já tedy ne. Najdete tu postavy, s nimiž se můžete ztotožnit a i takové, které vás pobaví. Jako třeba Toníček.
A hlavně není předvídatelná. Jistě, ledasco tušíte, jenže příběh je poskládán jinak než by byl v Holywoodském filmu, takže jste nejednou překvapeni a to jsou rozhodně body k dobru.
Můj největší problém s knihou je ten, že nemám ráda hlavního hrdinu. Pokaždé, když s něčím vyrukuje, tak si říkám, jak by pohořel, kdyby to zkusil na mě. Ale každý má nějaký vkus a konec konců jen díky němu… ale víte co, přečtěte si to sami!


Pokud vás kniha zaujala, zkuste také: Moře klidu, Poslouchej!, Kulti (zatím pouze v Aj, ale Fragment už tenhle NA skvost chystá!).

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mor Mor | Web | 15. července 2018 v 23:54 | Reagovat

Tak tohle vypadá moc dobře. Knihy od českých autorů úplně nečtu (protože nestíhám :D), ale tohle se mi vážně líbí.

2 knizniholky knizniholky | Web | 16. července 2018 v 17:05 | Reagovat

[1]: Taky to míváme tak. Zahraniční produkce se nám prostě líbí víc. Ale Bronzovou medaili zkus :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama