L. Child, D. Preston: Město nekonečné noci

6. července 2018 v 21:01 |  Thrillery a detektivky


V New Yorku dochází k nevysvětleným vraždám a obětem chybí hlavy. Zdá se, že vrah si vybírá boháče s temnou minulostí. Musí se mít smetánka na pozoru nebo hrozí nebezpečí i všem ostatním? Případ pro zvláštního agenta Pendergasta a poručíka D'Agostu.

Markétka:

Další detektivka se zvláštním agentem Pendergastem. Tuhle sérii miluju a přesto jsem z této knížky zklamaná. Celou dobu jsem měla pocit, že obdobný příběh už jsem četla v jiném díle. Záhadné sériové vraždy, náboženský fanatik, novinářský šťoura a překvapivé rozuzlení. Jindy mi děj přišel vždy mnohem víc propracovaný. Teď jsem naopak měla pocit, že některé kapitoly jsou tam opravdu jen na výplň. Jako třeba Swope, byl tam jen proto, aby ho Haywardová mohla zatknout a objevila se na pár okamžiků v knize. Nic důležitého opravdu neudělal. Už byly díly, kde se většina známých postav neobjevila, nebyla pro případ relevantní, ale tohle mi přišlo vážně nucené. A celý koncept objevení vraha. Na začátku slibně vypadající nové téma sériových vražd, poté opravdu nikdo a dokonce ani Pendergast netuší, kdo by za tím mohl být. No abychom se dočkali konce, tak vrah musí agenta FBI vylákat. Uznávám, že tápající Pendergast je novinka a osvěžení. Ale celkově mi knížka přišla ušitá horkou jehlou, honem rychle něco napsat, dlouho nebyl další díl. Trochu zklamání, protože vím, že autoři to umí mnohem mnohem lépe. To mrazení a napínání do samého konce, které jsem měla u Relikvie, Zátiší s vránami, Kabinetu kuriozit a dalších dílů ze začátku série, se tady bohužel nedostavilo. Doufám, že další díl bude zase o něco lepší.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | E-mail | 8. listopadu 2018 v 14:25 | Reagovat

mně se teda to téma s hranicí líbilo. A Pendergast mi připadal rozhozený trochu přes čáru

2 Knizniholky Knizniholky | 9. listopadu 2018 v 16:49 | Reagovat

[1]: Ano, Pendergast byl hodně rozhozený a to u něj nebývá zvykem. Ví si rady v každé situaci. Díky tomu jsem byla rozhozená i já. Možná to byl záměr autorů a to se jim opravdu povedlo. A stejně se těším na další díl. Minimálně v angličtině už jsem ho u autorů viděla. 😊 Markétka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama