Kelly Oram: Šťastně až na věky

11. července 2018 v 20:52
Cinder a Ella se konečně našli, ale může jim život jako z pohádky vyjít, obzvlášť když Ella nenávidí své tělo a je samý mindrák?

Zuzka:

Pokračování úspěšné knihy není nikdy jednoduché. A obvykle sklouzne ke klišé, tady se to naštěstí nestalo. Nemůžu říci, že by byl druhý díl stejně úžasný jako první, ale rozhodně je to důstojný následovník. Ella tady už netrpí tolik, i když vztahy s rodinou stále nejsou růžové. Člověk mohl mít z prvního dílu pocit, že se vše vyřešilo jedním sezením s psycholožkou, ale autorka si je dobře vědoma, že takovéhle zvraty se v reálu prostě nestávají.
Pro mě ale bylo důležité, že se tu nekalkuluje s žádnými hloupými bývalými přítelkyněmi, kterých měl Brian požehnaně, ani se jim nikdo nesnaží zničit vztah. Kniha je spíš zaměřená na Ellino sebevědomí, na pojetí vnímání krásy v Holywoodu a nejdůležitější je, že Brian je jí vždycky oporou, což se u puberťáků - a knih pro ně - moc nestává.

Čili pokud se vám líbil první díl, pak si druhý můžete přečíst bez strachu, že vám zničí dojem. Pokud se vám nezamlouvala ani jednička, i tak můžete Šťastně až na věky zkusit, protože se už nejedná o pohádkový příběh Popelky.

Miška:

Vážně jsem se druhého dílu bála. Tak nějak jsem očekávala, že se Brianovi bude vrhat do postele spousta holek, bulvár bude všechno zkreslovat, někde se objeví nějaké fotky, rozejdou se spolu, budou na sebe naštvaní,... Prostě taková ta klasika :-D
Naštěstí to je všechno úplně jinak. Autorka se oprostila od všech těch stereotypů, kterými se druhé díly romantických knížek jen hemží a je z toho výborné oddychové čtení zaměřené spíše na vnímání sebe sama a rodinné vztahy.
Jsem vážně ráda, že autorka druhý díl napsala. Přece jen byl ten konec prvního dílu useknutý v tom nejlepším a fakt mě zajímalo, jak se Ella s Brianem se vším poperou.

Pokud se vám kniha líbila, zkuste také: Moře klidu, Řekni mi tři věci, Možná jednou

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama