Kelly Rimmer: Když jsem tě ztratila

24. června 2018 v 17:01 |  Romance
Molly je z miliardářské rodiny, Leo válečný novinář pocházející z velmi chudých pměrů. Problémy tohoto manželského páru vyústí v rozvod. Po autonehodě však Leo upadá do kómatu a probouzí se s částečnou amnézií. Není to pro ně náhodou druhá šance?

Miška:

Když jsem na knížku narazila, neměla jsem od ní přiliš velká očekávání. Do té doby jsem o ní ani o autorce Kelly Rimmer vůbec neslyšela. Ale vypadalo to slibně, tak jsem to riskla.
Amnézie je vděčné téma a dá se s ní vymýšlet spousta zápletek. Autorka zvolila tu nejjednodušší. Lea okradla jen o pár let života a Molly postavila před obtížnou situaci, co všechno manželovi říct, aby mu v jeho choloustivém stavu ještě nepřitížila? Leo nebojuje jen se ztrátou paměti, ale také ztrátou hybnosti.
Kelly Rimmer zvolila dva úhly pohledu, oba psané v ich formě. V první části knihy je to Mollyina přítomnost a Leova minulost. V druhé půlce příběhu jim pak role prohazuje, takže máte krásný náhled do všech aspektů jejich vztahu.
Řeší se ekonomické rozdíly, sobeckost jedince, celospolečenské problémy, životní hodnoty, rasismus, drogy,… Autorka toho naťukla opravdu hodně, přesto příběh nepůsobí přesyceně.

Většina lidí nechápe, že chudoba vypadá jako zeď, která člověka odděluje od jiného života. Když jsi na zemi a díváš se nahoru, vypadá nepřekonatelná. Když se naučíš vyrobit si žebřík, uvědomíš si, že je to prostě jenom zeď.

Důvody, proč se Molly s Leem odcizili, postupem příběhu chápete víc a víc a je na vás, komu budete stranit. Ale věřte, že si strašně moc budete přát, aby to spolu všechno nějak vyřešili.
Knížku bych doporučila všem fanouškům Jojo Moyes (Než jsem tě poznala, Krasojezdkyně-naše recenze) a Nicholase Sparkse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ukuvogodegao ukuvogodegao | E-mail | 30. července 2018 v 6:02 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama