Jojo Moyes: Než jsem tě poznala

21. června 2018 v 12:31 |  Romance
Dívka bez budoucnosti se stane novou pečovatelkou mladého zámožného kvadruplegika, se kterým si k sobě po těžkých začátcích najdou cestu. Aneb velmi dojemný příběh lásky a ošemetné téma eutanázie.

Miška:

Tak jsem si říkala, co na té knize všichni vidí. Pak jsem si přečetla, o čem je, a pomyslela si, že to bude děsný kýč.
Eutanázie je téma, které je stále aktuální a s každou okurkovou sezónou se znovu otevírá. Na střední i vysoké škole to patřilo k oblíbeným tématům mluvnických cvičení a celkově mi připadalo, že už není nic nového, co by se k tomu dalo říct.
Pak jsem si knížku přece jen přečetla. Závěr jsem samozřejmě znala a stejně mě to naprosto odrovnalo. Hlavní hrdinka Louisa, která do maloměstečka tak úplně nezapadala, byla úžasně napsaná. Její vztah s Willem citlivě propracovaný a celkově toho kniha sdělovala strašně moc. Problémy maloměsta, rozdíly mezi společenskými vrstvami,…
Sice knihu v nejbližších letech číst znova nebudu (s ohledem na životní prostředí, protože bych zase posmrkala tunu kapesníků), ale rozhodně bude patřit k mým nejoblíbenějším.

Jediné, co mě zamrzelo byly úhly pohledu jiných osob. Vůbec nebyly potřeba, protože je čtenář z kontextu jejich jednání tak jako tak vycítil. Jako by se autorka prostě některých situací nechtěla účastnit, tak je vynechala a nasadila tam místo Louisy někoho jiného.

Pokud vás knížka zaujala nebo se jste ji četli a líbila se vám, tak zkuste třeba Zápisník jedné lásky od Nicolase Sparkse nebo Když jsem tě ztratila od Kelly Rimmer. Ne že by tam bylo téma eutanázie, ale v obou případech se řeší něco víc než jen láska a obě jsou to knížky, které by mohly zaujmout širší okruh čtenářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mora Leray Mora Leray | Web | 23. června 2018 v 17:03 | Reagovat

Sama kolem těchto knih od Jojo Moyes chodím už pěknou dobu, ale stále jsem se k tomu nedostala. A přiznám se, že mě to už i přestalo lákat, i když reklama je na to vysoká. :D

2 knizniholky knizniholky | Web | 23. června 2018 v 17:21 | Reagovat

Tak jestli od ní vůbec něco číst, tak leda tuhle knížku... Zbytek už je spíš pro její fanoušky ;-) Miška

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama