Colleen Hoover: It Ends with Us/Námi to končí

14. června 2018 v 20:27 |  Romance
Lily rozjíždí vlastní podnikání a do toho se seznamuje s naprosto úžasným Rylem, který je jako ona cílevědomý a zapálený. Lily mu sice učarovala, ale i tak má s navazováním vztahu problém. Všechno se však zdá být na té nejlepší cestě. Pak se objeví Atlas, Lilyina první láska a její pojítko s nepříjemnou minulostí.

Miška:

Colleeniny knížky jsou vždy velkým náporem na mé emoce. A tohle byl snad největší emotivní tobogán ze všech. Námi to končí česky ještě nevyšlo, ale vydání je naplánované na 17. srpna 2018.
Nebudu chodit okolo horké kaše, tématem číslo jedna je zde domácí násílí, které se do příběhu vkrádá pomalu a nenápadně. Hlavní hrdinka Lily ho zná už z dětství, je silná osobnost, daří se jí po profesionální stránce a přesto na ni taky dojde.
Tenhle příběh je neuvěřitelně poutavý, strhne vás svým dějem, bravurně napsanými postavami a nenechá vás odpočinout. Ještě dlouho po dočtení jsem se k němu v myšlenkách neustále vracela. A i teď, o několik let později, mi běhá mráz po zádech, jen co si všechno vybavím. Bezmoc při ovlivňování vlastního osudu, odhodlání, obtížná životní rozhodnutí, opakování vlastních i cizích chyb…

"Fifteen seconds. That's all it takes to completely change everything about a person. Fifteen seconds that we'll never get back."

Knihu bych zařadila na seznam povinné četby, třeba by to pomohlo všem otevřít oči. Protože téma domácího násilí je mnohem složitější, než by se některým mohlo zdát.

Určitě se najde pár těch, co knížku odmávnou jako další romanťárnu, ale pro ty ostatní to bude nezapomenutelný příběh. Jsem si jistá, že jako já se k němu budete v myšlenkách ještě dlouho vracet. Zároveň si ale nebudete jistí, jestli ho kdy budete chtít číst znova.

Odkaz na Amazon. Odkaz na Databázi knih. Kniha sice ještě česky nevyšla, ale slovenská hodnocení už tam najdete.

Pokud by vás knížka zaujala nebo byste stáli o podobně pohnutou tématiku, tak určite zkuste Hledání podmanivé krásy. Odkaz na Databázi knih.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mora Leray Mora Leray | Web | 16. června 2018 v 9:17 | Reagovat

Tak tohle se mi líbí, ale neslyšela jsem o tom. Zvláště téma se mi zamlouvá, protože jsem moc takových knih zatím nečetla, takže bych se do něčeho takového pustit mohla :-D

2 knizniholky knizniholky | Web | 17. června 2018 v 8:47 | Reagovat

Ta knížka za to vážně stojí :-) a určitě se na ni v srpnu vrhni! ;-) Miška

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama