Co si zabalit s sebou na dvolenou

11. června 2018 v 20:56
Není nad to, mít v létě co číst. I my vám doporučíme pár knih.

Romantika


Julie Buxbaum: Řekni mi tři věci - recenze
Naprosto odpočinkové letní čtení o puberťačce, která se musí přestěhovat do nového města a nastoupit do nové školy. Hned první den jí ale přijde email od uživatele Někdo Nikdo a radí jí, čemu se ve škole vyhnout a s kým se dát dohromady. Kdo je tajemný NN a proč se o Jessie zajímá, musíte zjistit v knize.

Colleen Hoover: Odvrácená tvář lásky (Ugly love) - recenze
Dva nádherné propojené příběhy v jednom. První se odehrává v současnosti, sledujete hlavní hrdinku Tate, která se stěhuje ke svému bratrovi, pracuje v nemocnici a seznamuje se s nádherným, ale naprosto zlomeným Milesem. Druhá rovina se odehrává v minulosti a točí se okolo Milesova příběhu, co se mu všechno stalo, že ho to dovedlo až do bodu, ve kterém se s ním Tate seznámila?
Obě roviny jsou výborně napsané, užijete si pořádné hrdiny, mezi kterými to jiskří, sex, lásku, skvělou psychologii postav, napětí... a nejspíš i tu slzičku uroníte.

Kateřina Petrusová: série Bavettovi - recenze
Podporovat české autory je potřeba a Kateřina Petrusová umí psát světově pro české čtenářky. Děj se odehrává většinou v USA a točí se okolo italské mafie, ale fakt jen zlehka točí. Každá kniha má jiný ústřední pár, i když jejich osudy jsou samozřejmě provázané a každý díl je úplně jiný. V prvním se pečovatelka stará o pacienta, který trpí dočasnou duševní poruchou, je sice dospělý, ale chová se na 5 let. Ve druhém policistce unesou dceru, a aby ji získala zpět, musí zabít jednoho z mafiánských bossů. A ve třetím díle má bodyguard na starost senátorovu dcerušku, které chodí nechutné dopisy. Trocha napětí, trocha té lásky a hezké příběhy, které vám pomohou užít si prázdniny.

Kelly Oram: Cinder a Ella - recenze
Žádný teenager nemá život jako med - tedy, většinou si to alespoň myslí, jenže Ella je na tom vážně hodně špatně. Autonehoda jí změnila život k nepoznání. Oproti ní má Brian naprosto všechno - peníze, slávu… jen mu chybí to základní - běžný život a soukromí.
Pusťte se do příběhu nacpaného emocemi k prasknutí. Tohle není žádná obyčejná love story, kde dopředu víte, kdo co udělá a co řekne. I když už podle názvu se dá očekávat šťastný konec. Ovšem Ellina srážka s californskou smetánkou a Hollywoodskými zazobanci není procházka růžovým sadem.

Napětí


Steve Berry: Cotton Malone
Pokud se vám líbí filmy s Jamesem Bondem, máte rádi tajemství a trocha historie vás neunudí, Berry a jeho série s Cottonem Malonem je tím pravým. Cotton je bývalý vládní agent ministerstva spravedlnosti, který vede své knihkupectví v Kodani. Ale jeho minulost skvělého agenta ho nenechá na pokoji. Vydává se řešit záhady Svatého grálu, Alexandrijské knihovny nebo třeba objevovat tajemství Terakotové armády. Pokud nechcete začínat hned touto sérií, Berry píše i samostatné knihy s podobnou tematikou. Co takhle objevit ztracenou jantarovou komnatu? ;)

Jo Nesbø: Macbeth - recenze
To je letošní novinka, kde Nesbø vzal klasického Shakespeara a zasadil ho do dnešní doby. A kdo zná Nesba, tak ví, že se může těšit na temný zkorumpovaný svět plný drog a násilí. Zvláštní, že se to od původního díla až tak neliší, že?

Fantasy


Neal Shusterman: Smrtka - recenze
Tohle není typické prázdninové čtení. Ne, ani z daleka. Ale je to kniha, která vám vezme dech a bude vás nutit přemýšlet. A hodně. A kdy je na to čas jindy než v létě?
Citra a Rowan se stanou učedníky Ctihodné smrtky - už samo o sobě je dost zlé, že mají brát životy jiným, ale co teprve v momentě, kdy se zdá, že přežít může jen jeden z nich? Čtěte a užije si knihu na pomezí dystopie a fantasy od autora, který je zcela nevyzpytatelný a rozhodně od něj můžete spíš čekat to nejhorší, než abyste věřili v happy end.

Victoria Schwab: Temnější tvář magie
Pokud máte rádi neobvyklé fantasy, pak píše V. E. Schwab přesně pro vás. První díl Tváře magie vás zavede do Londýna - a ne jen jednoho. Kell jakožto antari prochází mezi světy. Jenže jednou poruší pravdila a strhne celou lavinu šílených následků, které mohou způsobit vše od naprostých maličkostí až po zničení některého světa.
A do tohoto maglajzu se zamíchá ještě svérázná zlodějka Lila. Nečekejte ale žádný ubohý milostný příběh. Budete rádi, když se hrdinové mezi sebou nepozabíjejí a snad se jim povede z Kellových problémů vybruslit.

S. J. Maas: Dvůr trnů a růží - recenze
S. J. Maas je královna Young Adult fantasy a to zcela právem (I když nejsou vůbec jen pro mladé - naopak, starší čtenářky je ocení mnohem víc). Její knihy se těší neuvěřitelnému úspěchu. A co se týče téhle série, my rozhodně souhlasíme. První díl je retelling pohádky Krásky a zvíře - jenže… jenže je to pořádná jízda! Feyre je obyčejná lidská dívka, která nemá nic víc než ostrý jazyk a statečné srdce. A právě to ji přivede do doupěte zvířete - rozumějte domu vílího vladaře, nad jehož zemí se vznáší krutá kletba. Feyre je vězeň, ale možná i jejich záchrana.
Rovnou vám říkáme, že další díly jsou ještě mnohem lepší!

John Flanagan: Hraničářův učeň
Nádherné fantasy pro celou rodinu. Tedy alespoň my to tak měli. Četli jsme to prostě všichni. Mladý Will se touží stát rytířem, ale není mu to přáno a on skončí jako učeň hraničáře Halta. Brzy je jasné, že právě pro tuto roli v životě byl stvořený.
Přečtěte si příběh přátelství, loajality a oddanosti. Sledujte, jak Will a jeho přátelé rostou a projďete s nimi všemi jejich dobrodružstvími. J. Flanagan je znamenitý vypravěč a vy zjistíte, že najednou čtete už pátou knihu a ani netušíte, jak rychle vám utíká čas.

Erotika


Whiteny G.: Turbulence - recenze
Na závěr pořádná dávka erotiky. Teoreticky to největší klišé, co by vás napadlo. Pilot a letuška, ale není to tak jednoduché, jak by se zdálo. Jake i Gillian se potýkají s ozvěnami minulosti, perou se i s přítomností a jejich vztah je hodně bouřlivý. Tady na vás čeká spousta hodně povedených zvratů a skvěle vyšperkovaných scének, u kterých vám spadne brada a budete se smát. Zkrátka a dobře s touhle knížkou si opravdu užijete.

Elle Kennedy, Sabrina Bowen: Zůstaň - recenze
Prázdninové čtení každým coulem. Co na téhle knize není žhavé? Asi jen ten led, po kterém hrdinové, profesionální hokejisti NHL, bruslí. Autorky ale umí psát a dobře ví, že romantika sama nestačí. Hrdinové mají svou minulost a s tou je třeba se porvat. A hlavně je kniha nabitá humorem. Nejedna z nás se při ní smála nahlas. A že je to druhý díl série Wags? Co na tom, buď spolknete jako malinu i první nebo se pusťte rovnou do Zůstaň, protože to je o třídu výš než jeho předchůdce.

Vi Keeland: Alfa samec - recenze
Alfa samec je další erotika vhodná na léto, ale i kamkoli jinam. Vtipně vyprávěný příběh Emerie a Drewa, které svede dohromady jeden realitní podvod. Ani jeden nečeká, že problém, na který to vypadá, povede k vzájemné souhře a spolupráci nejen pracovní, ale i intimní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. června 2018 v 21:20 | Reagovat

Zaujala mně ta Smrtka :-)

2 knizniholky knizniholky | 11. června 2018 v 21:26 | Reagovat

[1]: Rozhodne stoji za precteni. Maximalne zjistis, ze ti Shusterman nesedi, ale za me je to skvely a nezradicni autor a Smrtka je pecka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama