Sebastian de Castell: Divotvůrce

3. května 2018 v 12:10 |  Young Adult
Kellen žije ve světě, ve kterém vládne magie. Když magii nemáte, je to pro vás zlé. A ještě ke všemu, když pocházíte z jedné z nejvýznamnějších rodin.

Miška:

Absolutně jsem nevěděla, co očekávat. Vždycky, když je něco řazené ke knihám pro děti a mládež, jsem preventivně skeptická. Tentokrát to ani nebylo nutné.
Celý svět je výbroně vymyšlený a zasazení do oázy bylo pro mě dost netradiční, kór když se to nehemžilo džiny a létajícími koberci. Musím říct, že to celkově bylo dost překvapivé. Ačkoliv se začalo jen Kellenovými problémy, postupně kniha přerostla v nastolování celospolečenských otázek. Rozdíly mezi "kastami" a kulturami, utajování skutečností, maskování historie, předpojatost… Zkrátka a dobře nebylo to vůbec tak prvoplánové, jak se na začátku zdálo.
Do knihy jsem se rychle začetla. Když Kellena hned na úvod tak nehorázně vypekla jeho sestřička, nedalo mi to a musela jsem ryche číst dál.
Konec byl napínavý, i když proškrtání by neuškodilo a fakt jsem zvědavá na druhý díl.
Pokud máte rádi lehčí fantasy, tak se do toho klidně pusťte. Jen upozorňuji, že Kellenovi je 16 let, takže opravdu jsou cílovou skupinou spíše mladší čtenáři. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama