Podpořme vydání Hustýho komiksu Františka Kotlety!

21. května 2018 v 18:22

František Kotleta, rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí, řezník a syn agentky CIA a Michaila Gorbačova, vydává svůj první komiks! Celé je to na motivy prvního dílu trilogie Bratrstvo krve: Hustej nářez. Kdo ještě nečetl, recenzi na něj najdete TADY. Komiks kreslí Jana Kilianová, která má už za sebou ilustrace mnoha knížek i deskových her.


O čem to bude? Jan Bezzemek si tady po Zemi chodí už pár století. Jak to? Je totiž upír. Jeden by se začal nudit, když už žije tak dlouho. Co taky může dělat, že? Bojovat s jinými upíry, shromažďovat majetek, svádět středoškolačky... časem začne být nuda i to. Aby chudáka Bezzemka nepřemohla trudomyslnost, a on nezkapal jak 17 polárních výprav před objevením severního polu skupinou v čele s náčelníkem Karlem Němcem, svět napadnou emzáci, a on a skupinka dalších upírů se je rozhodnou vyhnat.
Už Hustej nářez je super kniha, plná akčních bojů, černého humoru, sexu, kutálejících se hlav a zároveň i celkem srdceryvného příběhu propojeného opravdovou romantikou. Ale Hustej komiks? To prostě chceme!


V čem je tedy ten háček? Kotleta má v Česku a Slovensku už docela solidní fanouškovskou základnu a knihy z něj vyjíždějí jak z maminy. Vydat komiks je ale jiná. Zlatá éra čtení komiksů odešla s příchodem filmů. Kdo by se díval na nepohyblivé nakreslené X-many, když si může rovnou pustit, jak Michael Fassenbender naklepává řízky Jennifer Lawrence. Takhle bohužel lidé uvažují. A proto dneska komiksy už čtou jen opravdu skalní fanoušci tohoto žánru. A vzhledem k úžasnosti trilogie Bratrstva krve, si nedokážem ani představit, jak moc boží by mohl být ten komiks. Kdyby ovšem vůbec vyšel. Zatím to moc není jisté, a aby se váhy naklonily na Frantovu stranu, musíme mu trochu pomoct. Prostě si ho koupíme už teď. Jednak za něj zaplatíme méně, než kdybychom na něj stáli řadu v Dobrovském, a jednak tím vytřeme zrak tomu vydavateli, který tvrdí, že komiksy jsou už dneska přežitek. A Frantovi dáme ten pocit zadostiučinění, kdy se mu koukne do obličeje a řekne: "Ha, vidíš to, kámo? Měl jsem pravdu, lidi ještě obrázky s bublinami fakt chcou!" Navíc, komiks ještě není dokreslený, kdo chce, může v něm mít i ksicht. Já teda nikdy nad ničím podobným neuvažovala, ale teď když je ta možnost, připadá mi, že to je to jediné, co jsem kdy chtěla! Mihnout se nakreslená v komiksu a pak být zabitá mimozemšťany. To je prostě sen!

Další informace najdete TADY a nebo na facebooku Františka Kotlety.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama