M. E. Pearson: Letopisy Pozůstalých

16. května 2018 v 15:48 |  Young Adult
Lia utíká před domluveným sňatkem. Rafe hledá nevěstu, co ho tak vypekla, a Zabiják si jde za svým úkolem. Tři království. Tři propletené osudy. Přetvářka, láska, boj i předurčení. To na vás čeká v trilogii Letopisů Pozůstalých.

Miška:

S touhle sérií jsem to měla jak na horské dráze. Hlavně nečekejte fantasy bytosti, čarování atp. Tady to fantasy spočívá v něčem jiném.
Ve Falešném polibku se princezna Lia skrývá a hraje si na hospodskou děvečku. Díky několika úhlům pohledu tápete, kdo je vlastně princ a kdo zabiják, což parádně udržuje vaši pozornost.
Sice je hlavním motivem teoreticky trojúhelník, ale styl mi vyhovoval a bylo se na co těšit. Prostě takový důstojný úvod do problematiky. Řadím to k lepšímu průměru mezi dívčím YA fantasy. Jen doporučuji nad ničím moc nehloubat. Pak by se vám to mohlo přestat líbit. Chvílemi to bylo dost zdlouhavé, i když peckový konec sliboval podívanou aspoň ve druhém dílu.

Jsem rebel, a jak to vypadá, tak na rozdíl od většiny považuji Zrádné srdce za nejzdařilejčí z celé série. Sice typická výplňovka, ale tentokrát mi to vůbec nevadilo. Komizar jako vládce zdánlivě barbarského státu je úžasná postava. U Kadena si nejste jistí, komu tedy nakonec bude stranit. Trojúhelník není už trojúhelník, protože Lia si je svými city jistá. A hlavně už se něco děje, protože hrozba visí najednou nad třemi královstvími a ne nad pubertání slečinkou.

Temná krása mě zklamala, pro mě rozhodně nejhorší díl z celé série. I když jsem se snažila mít pro oba pochopení, Rafe i Lia mi lezli na nervy. Ano, bylo tam pár povedených zvratů, pár hezkých vysvětlení a další zajímavé přetvářky, ale to bohužel poslední díl nezachránilo. Autorčiny přípravy epického závěru se vším tím intrikařením a povídáním okolo? To bylo taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak strašně zdlouhavé, že to jí odpustit prostě nemůžu. A má štěstí, že to dopadlo jak to dopadlo, protože, kdyby se dál držela toho ne-trojúhelníkového trojúhelníku nebo se snažila být nadmíru originální, tak to bych už asi nedala. Speciální pochvalu má za sice happy endový, ale střídmý konec. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama