J. K. Rowling, J. Tiffany, J. Thorne: Harry Potter a Prokleté dítě

17. května 2018 v 15:10 |  Sci-fi, Fantasy

Harry po letech. Co kdyby byl nějaký Potter ve Zmijozelu?

Miška:

Fakt si to nedovedu představit jako divadelní hru. Na začátku jsem byla děsně sentimentální, protože... ta první cesta do Bradavic? Ach!!! Ta neměla chybu, fakt jsem nostalgicky učůrávala Mrkající
Ale jinak jsem byla dost zklamaná. Napřed to dlouhatánské čekání, pak mizerné ohlasy a výsledek?
Albus se choval neustále jako pubertální spratek. A Harry jen lamentoval, jak mizerným je otcem...
Zápletka sice nebyla špatná, ale prostě to bylo celé takové "nedomrlé".
Na druhou stranu to nebylo zase tak strašné, jak jsem se obávala, mou pozornost si to udrželo do konce. Všichni na to nadávali takovým stylem, že jsem měla spíš záporná očekávání než nulová.
I když teda to, co udělali z Rona? Nikdy mi nepřišlo, že to byl až takový vtipálek. A z Harryho?! Ale fuj!
Je to nový příběh v kulisách kouzelnického světa Rowlingové. A postavy? Ty měly pojmenovat jinak :-D Život lidi mění, ale že by až takhle?

Zuzka:

Z mého pohledu je Prokleté dítě katastrofa!
Kdyby se nejednalo o Harryho Pottera, neměla bych proti knize téměř nic, ale vzhledem k tomu, že to celé na Harrym stojí, mám proti všechno.
Hned smetu ze stolu námitky, že je to drama - nebo scénář k divadelní hře, chcete-li. V tomhle problém nevidím. Ba naopak za výrazné plus považuji ztvárnění, o které je čtenář ochuzen, a které si může vychutnat jen na divadle, protože si myslím, že některé efekty jsou v divadelním provedení lepší a zajímavější než na filmovém plátně.
Hlavním problém pro mě je fakt, že zde zmršili psychologii tolika postav, kolika se jen dalo. Samozřejmě - pokud došlo ke změnám kvůli skokům v minulosti, je to jiná, ale Harry se chová jako totální idiot. Vlastně by mohl vyhrát cenu za nejtuctovějšího a nejotravnějšího otce. Ginny, která si nikdy nebrala servítky je ušlápnutá puťka. Sice se snaží dělat nárazník mezi svým manželem a synem, ale vůbec jí to nejde. Albuse a Scorpiona snad ani neřeším. Jsou to děti, puberťáci a oba jsou "nepochopení", ale Draco je náhle fantastický otec? Teoreticky proč ne, ale je nutné vše přetočiti tak, aby z něj byla přímo modla a vzor všech tátů? A vážně si ho umíte představit, jak oslovuje tu mudlovskou šmejdku "Hermiono" a jedná s ní jako s kamarádkou? Já tedy ne.
A pak je tu hlavní zápletka... ach jo...
Takže, pokud jste schopni odprostit se od návaznosti na Harryho Pottera, pak se to přečíst dá, pokud ne, tak si nekažte dojem.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama