Nedoporučujeme

20. května 2018 v 15:15 |  Knihy, které vám vážně NEdoporučujeme
Bohužel ne všechny knihy jsou skvělé. A některé nejsou ani dobré. A my vám tu dáme seznam odstrašujících případů, nebo-li knih, se kterými vážně nemusíte vůbec ztrácet čas.
Vyhozené peníze a nic z toho...

Curtis Sittenfeld: Pýcha, předsudek a seznamka.

Miška:
Tohle je opravdu strašně moc nepovedené. Zasadit Pýchu a předsudek do dnešní doby? Proč ne. Jeden by si skoro myslel, že s takovou předlohou se na příběhu nedá nic moc zkazit. Ach, jak moc jsem se pletla!
1) neskutečně dlouhé a nudné pasáže naprosto o ničem 2) líné sestry Bennetovi jsou snad stokrát hloupější než ve verzi Jane Austenové 3) Liz je sice novinářka, ale miluje módu?!
Autorka z toho udělala velmi nepovedenou parodii, která je jen velmi ale velmi málo vtipná. Hlavně je nudná. Nebyla jsem schopná to ani dočíst.

Winter Renshawová: Nebezpečná iluze

Miška:

Ráda bych o téhle knížce napsala něco pozitivního, ale moc to nejde. Dost podprůměrná romantika, která mi připomínala špatný německý romantický film. Hlavní hrdina potřebuje někoho, kdo by se s ním zasnoubil a pak si ho i vzal. Samozřejmě za paníze a jen formálně, aby měl klid od rodiny, takže osloví svou asistentku, která mu právě dala výpověď. Hlavní hrdina má být prevít ve stylu Božského bastarda, ale už po pár stránkách mu to vůbec nevěříte. Hlavní hrdinka je zase dost pokrytecká lhářka, která přistoupí na předstíraný vztah, ale jaksi svému nastávajícímu už neřekne, že je těhotná.
Pak je tady mrcha ex-přítelkyně, zazobaní a chudí rodiče (asi aby těch klišé nebylo málo) a jako třešínka na dortu? Zkuste hádat, s kým je hlavní hrdinka těhotná? S nejlepším kamarádem hlavního hrdiny, který je náhodou bratrem té nesnesitelné ex-přítelkyně.
Prostě parádní slátatnina. Abych to vůbec dočetla, musela jsem ve velkém přeskakovat. Ani to nebylo čtivě napsané.
Odkaz na Databázi knih.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama