William Bruce Cameron: Psí poslání

3. dubna 2018 v 22:05 |  Hostující profesor
Aneb žádný pes tu není jen tak. Emotivní příběh psí reinkarnace.

Děda Petr:

Knížku jsem si půjčil v knihovně a během jednoho dne přečetl. Druhý den jsem oba díly objednal pro sebe a několik podobně smýšlejících kamarádů. Přiznávám, že od doby, kdy jsem jako maturant přečetl Malého prince jsem se nesetkal s tak emotivním příběhem, resp. řetězem příběhů. Vypráví je pes, a protože jde o tvora s délkou života nesrovnatelnou s lidským, vypravěč se po odchodu z tohoto světa znovu vrací v jiné, ale opět psí podobě. Společným motivem epizod je absolutní psí oddanost člověku, který je jeho partnerem. Ta kontrastuje s chováním několika negativním protagonistů, přičemž vypravěč je nehodnotí - prostě jen konstatuje, že to tak je. Čtenář si dělá úsudek sám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milah Milah | Web | 7. dubna 2018 v 17:29 | Reagovat

Tohle jsem viděla ve filmové zpracování. Brečela jsem jako malé děcko. Vím, že kolem natáčení byly nějaké aféry kvůli týrání psů... Ale knihu si určitě pořídím. Ten námět a všechny příběhy jsou úžasné.

2 knizniholky knizniholky | 1. října 2018 v 18:27 | Reagovat

[1]: Ale to snad ne! To jsem ani nevěděla, že šlo o podobné aféry. Fuj! :( Kniha i další díly prý vážně stojí za to :) Tedy, pokud je člověk připravený vyplakat rybník slz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama