Stephanie Laurens: Kouzlo Lucilly Cynsterové

2. dubna 2018 v 20:14 | Miška |  Historické romance
Thomas svou budoucnost vidí v čele prosperující společnosti,
ale osud ho zavane zpět na Vysočinu k léčitelce z rodu Cynsterů.
Jak dlouho vydrží vzdorovat vzájemné přitažlivosti?

Miška:

Tohle považuji za obrovský přešlap a to ani autorka nepatří k mým nejoblíbenějším. Píše toho sice hodně, ale ne všechno za to stojí. A Kouzlo Lucilly Cynsterové klidně můžete vynechat.
Teoreticky by to mělo fungovat. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a krásně to mezi nimi jiskří, zápletka je hned na začátku zajímavá, ale... Autorka má sklony strašně okecávat i ty málo důležité věci. A nezřídka narazíte na deset stránek, které by tam vůbec být neměly. Navíc v případě téhle knížky, pokud jste autorčiny věrné čtenářky, už jste spoustu z toho jednou četly. Vždyť ještě nedávno se celá víra v Paní přetřásala v samostatné knize věnované příběhu Richarda a Catriony, rodičům naší hlavní hrdinky.
A za největší kravinu téhle nepovedeniny považuji celou detektivní zápletku. Ta hlavního hrdinu totiž přivede zpět na Vysočinu, společně s Lucilly se to sanží vyřešit a pak prásk, celá zápletka jde do pozadí a v podstatě je jí věnovaný až epilog?!
A ještě se to vyřeší ve stylu béčkového hororu, kdy všichni víme, že to zdánlivé rozuzlení, je jen zdánlivé?! Ale no tak! Stephanie, máš na víc!!! Stačilo by trochu oprášit styl, jakým jsi psala některé knihy ze série Klub Bastion.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mor Mor | Web | 3. dubna 2018 v 9:06 | Reagovat

Pěkný názor, o knize jsem zatím neslyšela a asi se na ni ani nepodívám. :-)

2 knizniholky knizniholky | 3. dubna 2018 v 11:52 | Reagovat

[1]: Mozna bychom mely zavest rubriku “jen na vlastni nebezpeci” 😂 Ne, neni duvod ztracet cas, kdyz je tu tolik lepsich knih.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama