Danielle Paige: Ledová jako sníh

11. dubna 2018 v 20:21 |  Young Adult

Snow žije v léčebně pro duševně choré. Ale má tam opravdu být? Co když je za tím vším něco víc?

Miška:

Začnu obálkou, protože ta je prostě nádherná. A to je to jediné, za co knihu můžu pochválit. Kostra příběhu je typické YA fantasy. Dívka zavřená v léčebně pro duševně choré a cítí, že tam nemá být. Navíc je zamilovaná do jednoho ze svých spolupacientů.
Budu rovnou spoilerovat, protože všem výrazně nedoporučuji knihu číst! Fakt si šetřete oči a čas na něco jiného :-D
Snow odhalí, že je princezna obdařená čarovnou mocí a že tenhle svět není její, že pochází z jiného magického plného čarodějek a podobných bytostí. Prostě už jen tohle je kýč jak bič. Ale proč to nezkusit, když už to tolikrát fungovalo, že? Já osobně proti tomu nic nemám, jenže...
K tomu si přičtěte nemotorné vyprávění, divné vykreslení postav a vlastně celkově nepovedené charakteristiky, příliš mnoho potenciálních partnerů, nesympatické fantasy prostředí,...
Kdyby to autorka trochu osekala a zúžila pole působnosti, mohlo by to i fungovat, ale za stávající situace a s tou tunou vynucených zvratů? Za mě jedno velké NE! Celé to působí nesnesitelně přeplácaně. Jako by autorka přemýšlela: "Tak, co jsem tam ještě nedala??? Ahaaaa, třeba dvojče? Třeba..."

Proč to vůbec vybrali k tisku? To nechápu. Na Amazonu to mělo hodně mizerné ohlasy a strašnou obálku. Česká obálka asi pár výtisků prodala, ale zbytek bohužel nezachránila.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama