Tillie Cole: Tisíc polibků

12. března 2018 v 19:36 | Mišule |  Young Adult
Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří.

Miška:

Miluju romance. Miluju YA romance. Dokonce miluju i srdceryvné romance, vždyť Colleen Hoover je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek!
Ale tohle? To bylo prostě moc i na mě. Už od půlky knihy jsem měla pocit, že snad začnu blinkat duhu.
Je to teoreticky krásný příběh, který se v podání jiných autorů povedl. Ale…
Za jeho ztroskotání může víc věcí najednou. Tak třeba obálka knihy, která vám prozradí odpověď na klíčovou otázku. Takže, pokud jste to nečetli, ale chystáte se, tak se radši vyhněte anotacím. A knihu zásadně neobracejte! :-D
Začalo to slibně. Protože je to parádně čtivě napsané, místy vážně hloubavé a jednoduše nádherné.
Jenže jsem nemohla vystát Runa. Opravdu jsem pro jeho chování neměla pochopení. V tomhle raném věku jsem tak velkou lásku nezažila, možná proto v jeho případě nejsem dostatečně empatická, ale… Být takovou dobu tak strašně naštvaný na rodiče, že odešli za prací, aby se rodina měla líp, a nebrali ohled na děckou lásku svého potomka?
14 denní pubertální vzdor by mi připadal adekvátní. Tohle bylo prostě moc. A jako vrchol všeho si svůj vztek ještě vyléval na mladším bratrovi?! Vždyť to je na přesdržku!
Poppy byla fajn. Občas se chovala na 50, ale v jejím případě to bylo víc než pochopitelné.
Každopádně od půlky knihy jsem měla problém číst dál, bylo to celé přeslazené až běda, na každé stránce pukání srdce... A konec? Vlastně jsem ho moc nepochopila… Nevypustila tam autorka třeba kapitolu? :-D Asi ne, prostě se snažila být originální.
Já si u Tisíce polibků teda nepoplkala a srdce už mi vůbec nepukalo.


Jestli vám ale můžu poradit naprosto úžasnou knížku, také plnou krásných motivačních "citátů", u které si vážně popláčete, tak vřele doporučuji Bright Side od Kim Holden. Bohužel, nevím o tom, že by se to někdo chystal vydat i u nás. A to to má na Amazonu přes 2740 hodnocení (takže víc než 2 x tolik co Tisíc polibků) a 4,8 hvězdičky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama