Sophie Jordan: Drakie

27. března 2018 v 23:49 |  Sci-fi, Fantasy


Jacinda je potomek draků, kteří na sebe umí vzít lidskou podobu. Je to nejposvátnější tajemství kmene, které pro lásku poruší. To se samozřejmě neobejde bez potrestání.

Markétka:

Zase úplně nový svět drakolidí. Už začátek první knihy mě pohltil, hlavně svým nápadem, člověk který se promění v draka, to je skvělý. Opět se tedy jedná o výjimečnou hrdinku, protože ona je po dlouhé době drak, který čtí oheň. A zamiluje se do bohatého kluka, který draky loví. Takže zakázaná láska. Ale i přes 100x opakovaný příběh se mi to celkově líbilo. Pouta, která se tvoří díky drakijské krvi, všechna možná utajení a kouzla, která se musí použít na ochranu kmene. A já jsem taková naivka, takže mě všechno hned přesvědčí a vtáhne, tudíž mi ani tolik nepřišlo, že by styl vyprávění a psaní měl být pro mladší dívky (jak píšou někteří recenzenti na Databázi). Velmi dobře se četla a celou sérii jsem si užila v napětí, jak to dopadne.

Navazující díl Bez dechu se mi líbil hodně. Samostatný příběh Azurky, kdy vyjede s rodiči na dovolenou, aby viděla jak to chodí ve světě lidí a zamiluje se. Takový milý příběh letní lásky, která přetrvá. Naprosto nepotřebujete číst předchozí sérii. Dejme tomu, že je to povídka, která vydá na celou knihu. Ale je to příjemná tečka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama