Richelle Mead: Pokrevní pouta

20. března 2018 v 19:58 | Miška |  Sci-fi, Fantasy
Pokračování VA, tentokrát s ústředním párem tvořeným
morojským upírem Adrianem a alchymistkou Sydney.

Miška:

Čtení Pokrevních pout jsem dlouho odkládala. 1) Jsem měla moc ráda osazenstvo Vampýrské akademie a nějak jsem si nedovedla představit, že budu v upířím světě Richelle Mead pokračovat bez nich. 2) Nechtělo se mi čekat na nové díly, protože jsem věděla, že budou končit otevřeně a nezbylo by mi než na ně čekat.
Nakonec jsem se do nich pustila a byla jsem nadšená. Sydney s Adrianem jsou bombastičtí. Jejich vztah je až na hranici Romea a Julie. To víte. Alchymistka a moroj?!
Chytré bylo už to, že se autorka rozhodla přesunout děj do světa lidí, s čímž se pojí spousta úskalí. Celkově se mi líbilo její pojetí děje. Opět se střídaly záhady, napětí, akce, řešení pubertálních problémů a zakázané lásky. Sydney je navíc výborně napsaná hrdinka, která bojuje hlavně svou inteligencí.
Teď bacha, budu spoilerovat.

S čím jsem měla opravdu velký problém? Se závěrečným dílem celé série. Nejradši bych Richelle donutila, aby to celé přepsala. Furt jsem čekala nějaký zvrat a velké odhalení. A místo toho jsem se dočkala čeho? Jen bláznovství? To se sem vůbec nehodilo. Jak kdyby jí to už nebavilo vymýšlet, tak to prostě utnula.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama