Renée Ahdieh: Pomsta a rozbřesk

21. března 2018 v 21:01 |  Young Adult
Retelling Pohádek tisíce a jedné noci.

Miška:

První, co mě ve spojitosti s Pomstou a rozbřeskem napadne, je nádherné a neokoukané prostředí orientu. Alespoň mezi YA literaturou. Napřed jsem se dívala na retelling Šaharazády dost skepticky, ale už po pár stránkách jsem zjistila, že se mi první díl, Pomsta a rozbřesk, bude jen těžko odkládat.
Hned je vám jasné, že to nebude tak černo-bílé, jak to Šaharazáda ze začátku viděla. Dočkáte se spousty zvratů i odpovědí, kterých jste se tak báli a vlastně o ně radši ani nestáli.
Jen mi přijde neuvěřitelné, jak dospěle postavy vzhledem ke svému věku jednaly. Jako fakt 16? To asi ne…
Druhý díl Růže a dýka. Byl vůbec potřeba? Nešlo by ten první uzavřít? Dost jsem se ho bála. Ale naštěstí to autorka nepokazila tak moc :-D
Už sice nebudete tak uhranutí kouzelným orientem, ale autorky vypravěčský styl je opět úžasný. Postavy všechno hezky systematicky řeší, v ničem se nenimrají a plyne to ke zdárnému konci.

Já miluju Chálida, za přečtení to rozhodně stojí :-)

Zuzka:

Jedna z knih, u které snad budete tajit, že ji čtete. Protože tohle je tak… naivní! Romantické a předvídatelné - tedy, ne co do děje, ten je neuvěřitelně zajímavý, ale spíš do vztahů postav a odhalení jejich pravé podstaty. Protože jak by mohl být hlavní hrdina tak zlý, jak se o něm říká? Nechci spoilerovat, ale…
Pokud přežijete povahu Šazí, pak už zvládnete všechno. Hlavní hrdinka má ego až na půdu. Je to rozmazlený fracek, ale tváří se, že je děsně skromná a úžasná. Pfff.
Ať se ale snažíte sebevíc, tuhle knížku nemůžete odložit. Je návyková. Bohužel o druhém dílu to pro mě neplatí. Zasekla jsem se na bodě, kde dvě postavy začnou předstírat vztah. To už je na mě moc. A přitom v prvním díle máte pocit, že čtete telenovelu, ale jaksi to nevadí. Alespoň mě ne. I tak si ale myslím, že se někdy kousnu a zhltnu i druhý díl. Proč? No protože Chálid :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama