Lisa Kleypas: Ravenelovi

24. března 2018 v 12:34 |  Historické romance
Historické romance Lisy Kleypas.
Jednoduché nepřekombinované a se super hlavními postavami :-)

Miška:

Doufala jsem, že Lisa Kleypas napíše nějakou novou historickou romanci a dočkala jsem se rovnou celé série, Ravenelovi :-) Přece jen jí tenhle žánr sedí líp než romance ze současnosti.
Název prvního dílu je dost zavádějící, on totiž Devon žádným Chladnokrevným ničemou není a ani si na něj nehraje, i když hlavní hrdinka ho tak vidí. Zjevně nemá odhad na charaktery.
Celkově se mi to líbilo. Od Lisy jsem četla lepší knížky ale i horší. V rámci její tvorby bych to označila za lepší průměr (v rámci žánru tedy na pořádný nadprůměr). Hlavně mě trochu mrzelo, že Kathleen s Devonem jsou v druhé půlce knihy dost odstrkovaní na vedlejší kolej. Autorka už si připravovala půdu pro druhý díl o Rhysovi a Helen, což se prostě nedělá. Nebo alespoň ne v takovéhle míře.
Svatba s Winterbornem mně osobně připadala povedenější. Přece jen je Rhys úžasná postava, navíc tam máte pořádného záporáka, ze kterého je vám lehce nevolno. Protože ty jeho názory?! Ale fuj. A celkově byl příběh Rhyse a Helen silnější, s přihlédnutím k jejich minulosti to ani jinak nešlo.
A Ďábel na jaře se mi líbil nejvíc. Pandoru jsem měla nejradši už z předchozích dílů, takže jsem se na tenhle dost těšila. Nezklamal mě, díky ní v hlavní roli to má pěkný šmrnc. Jen si dejte bacha na anotaci, odhalí vám 90 % děje. Takže to, co jsem čekala, že se všechno semele hnedka v první třetině? Na to jsem si pěkně počkala. Od té doby už anotace nečtu :-D

4. díl série je o doktorce Garette a vyšetřovateli Ethanovi je úžasný a recenzi naleznete zde.

Pokdu tedy máte rádi historické romance od Lisy Kleypas, tak šup šup do toho! :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama