Lauren DeStefano: Zahrada nesmrtelnosti

21. března 2018 v 20:23 |  Sci-fi, Fantasy
Podaří se Rein utéct z nedobrovolného manželství?

Miška:

Musím se přiznat, že už je to strašně dlouho, co jsem Zahrady nesmrtelnosti četla. Hlavně to bylo ještě v mé první vlně YA, kdy jsem tenhle žánr teprve objevovala.
Možná to byla i moje první knížní dystopie, takže mi to připadalo opravdu hodně zajímavé. Umírání ve 25 pro muže a ve 20 pro ženy, únosy mladých dívek za účelem reprodukce, genetika. Lindena i Rein mi bylo líto. Past mě tedy doslova nadchla a byla jsem hodně zvědavá, jak to bude pokračovat.
Druhý díl, Horečka, už mě tolik nebavil, celá ta část v lunaparku mi přišla nudná zdlouhavá a hlavně se tam nic nedělo.

Třetí díl u nás ani nevyšel. Dlouho mě to mrzelo, protože ten otevřený konec mě pěkně štval. Když jsem si ale na Amazonu přečetla, jak to vlastně celé dopadne a jak špatně to čtenáři přijali, tak jsem naprosto chápala, že už to tady za vydání nestálo.

Zuzka:

Ehm... Námět? Skvělý! Provedení? Už horší. Tedy, zcela upřímně, první díl byl fine. Až překvapivě hodně fine. Čtivý a zajímavý. Je to YA, takže musíte počítat s tím, že tam jistá dávka brutality chybí a také s tím, že trochu tušíte, jak to má asi být. A pochopitelně je tam nějaký trojúhelník a záporák náhle není tak záporný, a tak dále, ale... je to pěkné.
A přes dvojku jsem se už neprokousala. Lunapark byl vysloveně otravný. Jistě, chápeme, je třeba vykreslit bídu a zoufalství těch, kteří si nežijí ve vilách, ale... mě to odradilo. Nakonec ale můžu být ráda, alespoň jsem nemusela shánět třetí díl anglicky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama