Lauren DeStefano: Zahrada nesmrtelnosti

21. března 2018 v 20:23 |  Sci-fi, Fantasy
Podaří se Rein utéct z nedobrovolného manželství?

Miška:

Musím se přiznat, že už je to strašně dlouho, co jsem Zahrady nesmrtelnosti četla. Hlavně to bylo ještě v mé první vlně YA, kdy jsem tenhle žánr teprve objevovala.
Možná to byla i moje první knížní dystopie, takže mi to připadalo opravdu hodně zajímavé. Umírání ve 25 pro muže a ve 20 pro ženy, únosy mladých dívek za účelem reprodukce, genetika. Lindena i Rein mi bylo líto. Past mě tedy doslova nadchla a byla jsem hodně zvědavá, jak to bude pokračovat.
Druhý díl, Horečka, už mě tolik nebavil, celá ta část v lunaparku mi přišla nudná zdlouhavá a hlavně se tam nic nedělo.

Třetí díl u nás ani nevyšel. Dlouho mě to mrzelo, protože ten otevřený konec mě pěkně štval. Když jsem si ale na Amazonu přečetla, jak to vlastně celé dopadne a jak špatně to čtenáři přijali, tak jsem naprosto chápala, že už to tady za vydání nestálo.

Zuzka:

Ehm... Námět? Skvělý! Provedení? Už horší. Tedy, zcela upřímně, první díl byl fine. Až překvapivě hodně fine. Čtivý a zajímavý. Je to YA, takže musíte počítat s tím, že tam jistá dávka brutality chybí a také s tím, že trochu tušíte, jak to má asi být. A pochopitelně je tam nějaký trojúhelník a záporák náhle není tak záporný, a tak dále, ale... je to pěkné.
A přes dvojku jsem se už neprokousala. Lunapark byl vysloveně otravný. Jistě, chápeme, je třeba vykreslit bídu a zoufalství těch, kteří si nežijí ve vilách, ale... mě to odradilo. Nakonec ale můžu být ráda, alespoň jsem nemusela shánět třetí díl anglicky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama