Kiera Cass: The Queen

12. března 2018 v 20:40 |  Romance
Příběh Amberly. I ona musela vyhrát soutěž, aby se stala královnou.

Zuzka:

Přiznávám, že ač se mi Selekce nelíbila, tuhle novelu jsem si chtěla přečíst. A jsem ráda, že jsem to udělala. Byla totiž hezká - tohle slovo ji vystihuje nejlépe. Zajímavější než celá Amerika a její příběh, který není nic jiného než obyčejná slaďárna.
The Queen těží z výhody prequelu - čtenář už totiž ví, že Clarkson není nijak hodný člověk. Zjišťujeme, že si Amberly vzal s vědomím, že možná nikdy nebude moci mít děti, a tak stále nechápeme, proč se pak k Maxonovi chová tak hrozně. Přísně a především násilnicky. Bohužel se ale nedozvíme to, co by nás zajímalo nejvíce. Nedostaneme odpověď na žádnou otázku. Je nám prozrazeno pouze to, proč si Clarkson vybral zrovna jí - dívku, která nebyla silná, ale pouze hluboce oddaná a vlastně i vděčná. Clarkson rozhodně nehledal stejný typ jako Maxon.
Přiznávám, že kdyby autorka napsala druhý díl The Queen, přečetla bych si ho hned. Vždyť nám vylíčila jen jejich seznámení, ale to co by bylo dějově zajímavější - tedy léta kdy už byl Maxon naživu a kdy se postavy vyvinuly tak, jak je známe ze Selekce - si nechává pro sebe. Osobně mám trochu pocit, že je to i proto, že sama neví, co by psala. Udělat takovýto velký přerod není pro amatéry.
Novela již vyšla v českém překladu a najdete ji v knize: Šťastně až na věky - Odkaz na Databázi knih

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama