Kateřina Petrusová: Bavettovi

19. března 2018 v 21:48 | Miška |  Romance
Když se zamilují mafiáni :-)

Miška:

Tahle série je pro mě unikátní už jen tím, že je od skvělé české autorky Kateřiny Petrusové. Vlastně, při čtení těchto knížek by vás ani nenapadlo, že se nejedná o překladovou literaturu, což vnímám jako obrovské plus.
Děj se odehrává v zahraničí (většinou USA) a točí se okolo mafie. Ale fakt jen točí.
Každá kniha má jiný ústřední pár, i když jejich osudy jsou samozřejmě provázané. Ale není to tak jako u jiných sérií tohoto typu četby pro ženy. Nedá se to příliš zobecnit, protože každý díl je úplně jiný. Knihy jsem četla v opačném pořadí. Takže jsem začala Zakázanou přitažlivostí, která mě totálně nadchla a je to pro mě srdeční záležitost :-)
V Nebezpečné lásce se najatá oštřovatelka zamiluje do svého pacienta, který trpí určitým postraumatickým šokem a ze kterého se vyklube bývalý mafián. Pro mě nejslabší díl.

"Ty máš prsa!" konstatoval šokovaně.
Chvilku jsem na něj rozpačitě civěla a nevěděla jsem, jak zareagovat - všichni předchozí svěřenci o mých prsou věděli už od začátku a takovéhle dotazy neměli.

Nepřítel mého nepřítele je zase o mafiánovi, kterého má zabít vydíraná vyděšená policistka. Chápejte. Unesli jí dceru! Tenhle díl je z nich takový "nejdospělejší", ale vůbec to není na škodu.
A poslední, Zakázaná přitažlivost? Úžasné N/A, senátorova dcera se zamiluje do svého bodyguarda, bývalého mafiána (jak jinak). To je naopak takové nejpotrhlejší. A Henry je prostě vážně plyšák k zulíbání.

Co díl, to jíný styl a přitom k sobě krásně pasují. Něco vám bude vyhovovat víc něco míň. Každopádně mně se Bavettovi líbili strašně moc.

"Dvě nabídky za dva dny. Drogový dealer a mafiánský skorošéf. Tomu říkám volba."

Zuzka:

Mafiáni od české autorky? To jsem musela zkusit. Osobně mám totiž s českými autory problém, ale pořád se jim snažím dávat šance.
Knihy jsem četla v běžném pořadí - ne jako Miška - a z prvního dílu Nebezpečná láska jsem byla zklamaná. Začátek nebyl špatný, děj taky ne, ale ke konci se to tak vleklo. Ale tak strašně, strašně moc. Navíc každému muselo být jasné, že ta zápletka, kvůli které se to táhne, dopadne přesně jak dopadla, takže to bylo úplně zbytečné a přiznávám, že po téhle zkušenosti bych se asi do dalších dílů nepouštěla, ale neustále mě lákala anotace třetího, takže jsme se pustila i do Nepřítel mého nepřítele. To už bylo lepší. Vyskytují se tu postavy, které znáte z dřívějška i některé nové, zápletka je konečně pořádně mafiánská, i když v rámci romantiky předpokládáme, co se vyvrbí a jak. Ale Jo, je skvělá hrdinka a příběh na sobě unese. Kniha znovu tíhne k trochu pomalejším vleklejším pasážím, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout.

"Dělám to pro něj. Zkus mi věřit."
Znělo to melodramaticky - skoro jako - dělám to pro tvoje dobro, jak občas deklamují filmoví hrdinové těsně před tím, než se něco pokazí.

No a pak konečně přijde třetí díl - Zakázaná přitažlivost - a náhle jste jak u jiného autora, v jiném žánru a kniha je skvělá! Nacpaná humorem a skvělými scénami. Henry je dokonalý nabručený bodyguard, vlastně až klišé, ale perfektně napsané. A rodina mladé Emily je správě nevázaná, takže si užijete spoustu pošťuchování a škádlení, ale konečně v přátelském duchu. Nikdo vám nemlátí o hlavu tím, že jsou rodiče puberťáků idioti a chudáčci náctiletí jsou jen nepochopení.
Tak tedy, pokud se nechcete prokousávat pomalejšími díly, klidně se pusťte rovnou do trojky, ono totiž o nic nepřijdete a všechno pochopíte a knížku si pořádně užijete.

Zastřelit si kvůli nervózní křeči v prstech člověka, od kterého něco chcete, je prostě blbost.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aires Aires | Web | 8. června 2018 v 13:45 | Reagovat

Tahle série mě hrozně překvapila a moc bavila :)

2 Adelle Adelle | Web | 9. června 2018 v 8:27 | Reagovat

Bavettovy miluju! :D Nejvíc se mi líbil asi třetí díl možná proto, že mi Emily byla věkově nejblíž. Ale nikdy se u toho nenudím, tyhle knížky se dají číst pořád dokola :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama