Julie Buxbaum: Řekni mi tři věci

28. března 2018 v 0:04 |  Young Adult

Jessie je proti své vůli v novém městě a nové škole.
Nečekaně najde průvodce svým novým světem v tajemném pisateli jménem Někdo Nikdo.
Kdo je záhadný NN?

Markétka:

Řekni mi tři věci bylo pohlazení po duši. Něco tak dokonale odpočinkového a romantického jsem dlouho nečetla. Samozřejmě, že rodinou situaci obou hrdinů nikdo nechceme zažít, ale ten pocit, který máte u čtení emailové konverzace chceme každý. Na tyhle části knihy jsem se vždy moc těšila a mrzelo mě, když tahle kapitola skončila. Když přemýšlela, kdo je NN, naprosto netušila a myslela si že je to Liam nebo Caleb. Tak jsem šílela, že to přece nemyslí vážně a bylo mi jí v zásadě líto, jak bylo vidět, že nechce aby to byli oni. Líbil se mi vztah, který si vytvořila s nevlastním bratrem Theem. Místo hádek, na které to vypadalo na začátku, jsou to fajn kamarádi. A taky to jak se pohádala se Scarlet. Člověk si na tom hodně věcí uvědomí. Jak jsem byla začtená, tak jsem naprosto soucítila s Jessie a najednou mi Scarlet otevřela oči. Vždyť jí prostě opustila nejlepší kamarádka, sice nechtěně, ale taky najednou byla sama. Takže kromě toho, že se unášíte na růžovém obláčku s NN, tak si ještě říkáte, jak je to skvělý, že jste zdraví, šťastní a máte svou rodinu pohromadě.

Miška:

Řekni mi tři věci mi dokonale učarovaly. Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha ze střední školy nadchla natolik, abych ji ještě v průběhu čtení doporučovala dál, jak svým kamarádkám tak i našim mamkám.
Zase se teoreticky jedná o naprostou klasiku. Hlavní hrdinka, Jessie, přišla o mamku a spolu s otcem se stěhuje k maceše a nevlastnímu bratrovi. Život se jí prostě obrací vzhůru nohama. Zvyká si na nový domov, novou školu,…
Autorka nádherně a nenápadně naťukává všechna možná témata. Ztráta rodiče, ztráta životního partnera a vyrovnávání se s tím, homosexualita, sociální rozdíly, drogy… Ale dělá to tak, že to neleze na nervy. Žádné zbytečné moralizování ani návody na řešení situace. Je to celé psané z úhlu pohledu Jessie, ale nezbývá vám nic jiného, než se společně s ní zamýšlet nad tím, jak to vlastně vnímají ostatní. Že ne vždycky je v právu, i když vám to tak napřed připadá.
Od začátku je vám jasné, kdo se skrývá pod přezdívkou Někdo Nikdo. Strašně bych se divila, kdybyste se do něj stejně jako já nezamilovali :-)

Je to příběh, u kterého se budete uculovat. Budete se těšit, až si s NN zase vymění pár vzkazů, až se s ním zase bude bavit a nebude vědět, kdo to je... Prostě nádhera.

Zuzka:

Já tuhle knihu miluji. Byla to láska asi už na třetí stránce. Doporučuji ji kudy chodím a je jedno, kolik je čtenářce let. Tedy, oni by i chlapi mohli, ale když oni nečtou :(
Ne, zcela vážně - Tři věci jsou brilantně napsané. Takových těžkých témat, ale člověk je snad ani nevnímá. Hrdinka, která není nijak šílený zabedněný puberťák - tedy, až na scénu se zapomenutým mobilem, která jí měla dojít dřív...
Prostě a jednoduše, tahle kniha vás pohladí po duši.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mora Leray Mora Leray | Web | 29. března 2018 v 12:11 | Reagovat

Tato kniha vypadá dost zajímavě.
Upřímně zatím jsem o ní neslyšela, ale vaše názory mě pobídly k tomu, abych si ji přihodila na seznam plánovaných.
Moc pěkné recenze. :-)

2 knizniholky knizniholky | E-mail | 29. března 2018 v 20:22 | Reagovat

Vážně je úžasná :-) Zatím jen všichni děkují, že jsme jim jí doporučily :-) A právě je to jedna z těch knih, o kterých se moc neví a přitom jsou tak krásné.

3 ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael ┼Vampire┼ Erin Walentine Sammael | Web | 31. března 2018 v 14:53 | Reagovat

to vypadá zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama