Julianne Donaldson: Panství Edenbrooke

10. března 2018 v 13:11 | Mišule |  Historické romance
Marianne utíká z Bathu před nudnou sezónou a nenáviděným nápadníkem na venkov. Její kočár je však přepaden, a tak na ni čeká hned několik záhad k rozlousknutí. Kdo stojí za přepadením a kdo jí to vlastně v prekérní situaci pomohl?

Miška:

Naprostá pecka, ryzí historická romance, aniž by na vás na každé druhé straně čekal nějaký naběhlý úd a vlhká jeskyňka.
Díky Ich formě je to dost jiné než většina knih tohoto žánru, a mně to vyhovovalo. Takové young adult na pozadí klasické červené knihovny se všemi těmi aristokratickými čely, nosy a čelistmi :-D
Jen si člověk občas musí uvědomit, že hlavní hrdince Marianne je 18, a tak je to vlastně sotva odrostlá puberťačka (tím pádem občas pěkně natvrdlá). Jenže ve své době už je samozřejmě dávno dospělá a měla by být vdaná, aby jí za pár let nehrozilo staropanenství. Takže se tam současně projevuje přesně ta správná nedozrálost a přezrálost obtížného věku, abych té její povaze vůbec uvěřila.
Samozřejmě se Marianne vymyká dobovým konvencím, asi bych umřela nudou, kdybych četla o nějaké, která lamentuje, že promešká plesovou sezónu, že nemá toalety podle nejnovější módy a jediné, co ji zajímá, je, jak si opatřit bohatého manžela s titulem.
A co se týče hlavního hrdiny? Mám slabost pro ty, kterým titul spadl do klína nedopatřením a teď se v tom všem plácají, protože je na to nikdo nepřipravoval. Měl to být přece voják a maximálně tak náhradník za dědice!
Kdo máte rádi pravé zamilované romance a nečtete to jen kvůli zbouřeným hormonům, tohle je rozhodně pro vás. Když Marianne odpustíte, že je sem tam lehce zabedněná, tak knížku slupnete jako malinu a ještě se u toho budete přihlouple uculovat.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama