Julianne Donaldson: Panství Edenbrooke

10. března 2018 v 13:11 | Mišule |  Historické romance
Marianne utíká z Bathu před nudnou sezónou a nenáviděným nápadníkem na venkov. Její kočár je však přepaden, a tak na ni čeká hned několik záhad k rozlousknutí. Kdo stojí za přepadením a kdo jí to vlastně v prekérní situaci pomohl?

Miška:

Naprostá pecka, ryzí historická romance, aniž by na vás na každé druhé straně čekal nějaký naběhlý úd a vlhká jeskyňka.
Díky Ich formě je to dost jiné než většina knih tohoto žánru, a mně to vyhovovalo. Takové young adult na pozadí klasické červené knihovny se všemi těmi aristokratickými čely, nosy a čelistmi :-D
Jen si člověk občas musí uvědomit, že hlavní hrdince Marianne je 18, a tak je to vlastně sotva odrostlá puberťačka (tím pádem občas pěkně natvrdlá). Jenže ve své době už je samozřejmě dávno dospělá a měla by být vdaná, aby jí za pár let nehrozilo staropanenství. Takže se tam současně projevuje přesně ta správná nedozrálost a přezrálost obtížného věku, abych té její povaze vůbec uvěřila.
Samozřejmě se Marianne vymyká dobovým konvencím, asi bych umřela nudou, kdybych četla o nějaké, která lamentuje, že promešká plesovou sezónu, že nemá toalety podle nejnovější módy a jediné, co ji zajímá, je, jak si opatřit bohatého manžela s titulem.
A co se týče hlavního hrdiny? Mám slabost pro ty, kterým titul spadl do klína nedopatřením a teď se v tom všem plácají, protože je na to nikdo nepřipravoval. Měl to být přece voják a maximálně tak náhradník za dědice!
Kdo máte rádi pravé zamilované romance a nečtete to jen kvůli zbouřeným hormonům, tohle je rozhodně pro vás. Když Marianne odpustíte, že je sem tam lehce zabedněná, tak knížku slupnete jako malinu a ještě se u toho budete přihlouple uculovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mějte prosím pochopení. Náš blog je zcela nový a mákáme jako divé, abychom sepsaly všechno, co Vám slibujeme.