František Kotleta: Hustej nářez

8. března 2018 v 14:23 |  Zbraně, krev a střeva
Naprosto nezařaditelná záležitost nacpaná k prasknutí vším, čemu se dá ustřelit hlava.

Zuzka:

Jakože cože? :D
Přiznávám, nikdy bych to nečetla, kdybych to neměla doporučené od kamarádky. Jenže… ono to stálo za to. Takový přísun krve, zbraní a nadávek jsem zažila naposledy v Lovcích monster a musím říct, že mi to parádně sedí. Je skvělé číst knihu od autora, který se toho nebojí. Jistě hrdina Jan Bezzemek je typický zástupce super chlapů. Chytrý, silný, možná ne moc hezký, ale rozhodně ne škaredý, musí být mužný a ženské po něm musí šílet, a k tomu všemu vtipný. Hodně vtipný. Bez toho hrdinové - jak já říkám "knížek pro chlapy" nemohou existovat. Však je to obvykle také to, co drží knihu pohromadě a proč jí vlastně čtete. Kotletovi se ale musí nechat, že jeho příběh má děj. A bohužel taky dostatek postav, které vám zabije sotva si je oblíbíte nebo doufáte, že byste si je mohli oblíbit a těšíte se, jak ještě zazáří. No… ne. Pravděpodobně skončí rozsekané na kousky a jejich hlavy poslouží experimentům.
Ano, experimenty - celý Hustý nářez je totiž boj, chtělo by se říci dobra se zlem, ale… upírů proti mimozemšťanům. Jo, je to tak. Ale když vás neodradí tohle - vždyť přece stačí buď upíři nebo mimíci, no ne? Tak už vás neodradí nic. Nakonec vám připadá zcela samozřejmé, že běsnící upíři jsou ti hodní, kteří chrání naší ubohou planetku proti hnusným prťavým žluťáskům. A že je k tomu zapotřebí spousta samopalů, Pouštních orlů nebo i atomovka? No a co.
A hlavně - styl Kotlety je návykový. Ten člověk je šílenec. Jeho přirovnání vás dostanou do kolen. Když už nic jiného, tohle musíte číst. Protože co slovo, to perla. Jistě, možná by se dal příběh ještě maličko zhustit, aby byl plynulejší, ale čert to vem. Krve je v něm dost.

Co jiné si ještě přečíst? Cokoliv od Kotlety (Databáze knih), Lovci monster nebo cokoliv od L. Correia (Databáze knih), Minsk Expres (Databáze knih), Harry Dresden (Databáze knih)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama