Elle Kennedy: Off-Campus

10. března 2018 v 13:48 |  Erotické romance
Série romanťáren z prostředí univerzity Briar.
Každý díl je samostatný jen se postavy navzájem znají. V centru dění je vždy jiný zástupce hokejového týmu.

Zuzka:

Nevšímejte si obálek knih. Prostě si jich nevšímejte, protože pokud hned nezačnete dávit, tak se budete jen smát a do knih se nikdy nepodíváte. Což je vlastně škoda.
Bohužel musím uznat, že fotky na obalech celkem sedí k obsahu. Vždyť tu jde o univerzitní hokejisty!
Ze začátku prvního dílu to tak člověku ani nepřijde. Vždyť v Návrhu Hanna posílá Garretta do háje takovým obloukem, že se až nestačí divit. Takže chvíli trvá, než dojde na sex a nebudu vám říkat s kým. Pak ale pochopíte, že je tu sexu hodně. Hodně, hodně, hodně a pochopitelně dobrého. Ne skvělého, protože hrdinové tohoto žánru to neumí udělat jinak než jako bozi. A když náhodou nemají svůj den, tak jsou polobozi.
I tak ale jsou ty knihy pěkné. Druhý díl - Omyl - je neuvěřitelně vtipný. Logan je studnice poznámek a zkratek, ve kterých se nikdo nevyzná a to, co si na něj vymyslí Grace, je zárukou dobré zábavy.

Jsem si svou orientací dost jistej, takže vám s klidem povím, že kdybych "hrál za druhý tým", Garretta Grahama bych nevojel. Já bych si ho vzal.

Všechny knihy mají společný jeden zádrhel - tváří se, že mají příběh. A ony ho vlastně i mají. Tedy, pokud vám jako děj stačí milostná zápletka. Jenže světe div se, ono je tu i něco víc. Každý hokejista má za sebou cosi, co je třeba vyřešit nebo překonat. Je velká škoda, že se to často děje až úplně na konci knihy. A tím na konci myslím zcela na konci. Třeba posledních 20 stran jako v případě Deana v Skóre. Kdyby se to pojalo jinak, mohly by se tyto knihy řadit mezi psychologické romány, místy až thrillery, ale na to si autorka dává vážně dobrý pozor. Off-campus je odpočinková četba od začátku do konce. A vlastně je to i dobře.
Připravte se na dvě Ich-formy. Vždy část knihy vypráví ona a část on. Pro romance je to dokonalá forma, jelikož vidíte do hlavy oběma hrdinům a to se hodí. Navíc je vám tedy jasné, kdo s kým tvoří pár a s kým má skončit. A dohadovat se, jestli to tak vážně dopadne, když jim život hází klacky pod nohy… no… řekněme, že každý ví, jak podobné knihy končí.
Takže - chcete-li si odpočinout a počíst si o namakaných chlapech se stíny minulosti, o holkách, co se neplazí v prachu a nekoktají jak retardované kdykoliv potkají někoho zajímavého, a tak celkově se vám líbí prostředí univerzit a sportu, tak hurá do toho!

Miška:

Tenhle typ sérií mám nejradši asi u všech druhů romancí. Pokaždé uzavřený děj a v dalším díle sice noví hlavní hrdinové, ale už minimálně jednoho z nich znáte a s těmi původními se dál setkáváte.
Elle Kennedy píše hezky neotřele, moc se s ničím nepáře a jde jí jen o to čtenáře pobavit. Nečekejte tady žádné rádoby hloubavé myšlenky, prostě se jen odreagujte.
V každém díle máte jednoho univerzitní hokejistu, každý vyrůstal v jiném prostředí, každý od života chce něco jiného a kždý má trochu jinou povahu, což od sebe jednotlivé díly odlišuje.
Nejvíc se mi líbil druhý díl, ten byl prostě k pokukání. Když už čtu až takhle oddechovou literaturu, tak pokud se u ní i vážně tlemím, je to to nejlepší.
Nejslabší mi přišel 4. díl Plán. Proč? Byl prostě jiný. Čekala jsem, že se opět pobavím, místo toho to bylo celé strašně vážné, což autorce prostě nejde tak dobře, a hlavně mi lezla na nervy Sabrina. Ale v rámci žánru to stále patří ke špičce, takže to za přečtení stojí.

Je libo trochu romantiky nebo erotiky a humoru k tomu? Pak zkuste: série Wags: Zůstaň, Alfasamec, Dublin Street (Databáze knih), Turbulence

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama