Colleen Hoover: Odvrácená tvář lásky

8. března 2018 v 20:58 |  Romance

Ne všechny romance jsou stejné. A tahle není.
Co skrývá Milesova minulost, do které nikoho nepustí, a proč od něj nemá Tate čekat žádnou budocnost? Román, který vám zlomí srdce.

Miška:

Mám slabost pro určitý typ srdcervoucích příběhů. A Colleen Hoover, jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek, je umí psát sakra dobře.
U Colleen halvně platí, že píše fakt dobře a původní nepřekladová verze bývá mnohem lepší.

Odvrácená tvář lásky je psaná ve dvou rovinách. Jednu vám vyprávi hlavní hrdinka Tate. Odehrává se v přítomnosti, přestěhuje se do nového města, zajistí si přechodné bydlení, pracuje v nemocnici a seznámi se s naprosto zlomeným hlavním hrdinou, mladým pilotem.
Druhou rovinu vypráví hlavní hrdina Miles. Odehrává se v minulosti, ještě na střední škole. Je to úžasný kluk plný optimismu, který se ve škole na první pohled zamiluje do nové dívky. Život mu hodí pod nohy několik pořádných klacků, ale umí se s tím skvěle vypořádat a nevzdává se.

Obě roviny jsou nádherně napsané a o to horší to je. Proč? Protože víte, že u Milese se něco hodně zvrtlo, a že to muselo být něco opravdu hodně hodně špatného, když víte, jak se s různými situacemi zvládal v minulosti porvat, a přesto dopadl jako troska.
Celou dobu vás to nutí přemýšlet, co to bylo? Co ho zlomilo? A bojíte se okamžiku, kdy to zjistíte.


Nejhorší je, jak si celou dobu přejete, aby oboje mělo šťastný konec. Na jednu stranu Tate moc přejete, aby se jí Milese podařilo otevřít, aby z něj byl ten kluk co dřív. Na druhou stranu i v minulosti přejete Milesovi, aby to s dívkou jeho snů dobře dopadlo.
Pro mě je to naprosto výjimečná kniha, nejde ji jen tak dobrovolně odkládat. Láme vám srdce, a přesto ji milujete.
Sexu je tam s mírou a příběh to nijak zvlášť nenarušuje. Ale bez sexu by to úplně nešlo, když je to to jediné, co Miles od Tate chce a ona ze začátku od něj. Sex má v knize svou důležitou roli a není to jen obyčejná šoustačka jako v erotických románech, kdy už autorky mnohdy neví, jakou krkolomější pozici by si pro hrdiny vymyslely.
Připravte se na emoční horskou dráhu. Zamilujte se do Milese. A propadněte příběhům od Colleen Hoover.

PS: Jelikož je můj výtisk momentálně vypůjčený, tak je sice na obrázcích knihovní knížka, ale nebojte, zrovna tuhle jsem doma musela mít za každou cenu :-D A v Kindlu samozřejmě Aj verzi.

Zuzka:

Kniha, kterou miluji a nenávidím zároveň. Každému bych ji doporučila a zároveň se bála jeho reakce.
Colleen Hoover je fenomenální spisovatelka a umí do knih vtěsnat neuvěřitelné množství emocí. Její postavy jsou uvěřitelné a hlavně jsou to jen lidé. Mají silné i slabé stránky a dělají chyby. To ale neznamená, že jsou to pitomci a vy se budete mlátit knížkou do hlavy.
Odvrácená tvář lásky je moje srdeční záležitost. Jen vím jistě, že některé pasáže už nikdy znovu číst nebudu, protože mi doslova zabodávají dýky do srdce. Přesto ale - nečekejte žádnou prvoplánovou romantiku, prostě se pusťte do příběhu o životech několika lidí a užijte si ho.
Skvělé ale je, že Colleen má ráda jak své čtenáře, tak své hrdiny, a proto prostě víte, že je na konci čekají duha a jednorožci. Jen ta cesta k nim je plná toho největšího hnusu, jaký si jen můžete vymyslet.

Co dalšího byste si měli přečíst? Možná jednou, Námi to končí, Než jsem tě poznala, Cinder & Ella, můžete také zkusit o něco lehčí sérii Wags: Zůstaň
Pokud vládnete angličtinou, pak rozhodně také: November 9 (Amazon), Confess (Amazon)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama